Pioli: chcemy od jutra pisać naszą historię

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

AC Milan po dłuższej przerwie wraca na boiska Ligi Mistrzów. Rossoneri rywalizację w fazie grupowej rozpoczną w środę, od wyjazdowego spotkania z Liverpoolem. Szkoleniowiec zespołu Stefano Pioli ma nadzieje, że w rywalizacji w najważniejszych klubowych rozgrywkach w Europie zaprocentuje doświadczenie zebrane przez prowadzoną przez niego drużynę w ciągu ostatniego sezonu.

  • AC Milan w środę rozpocznie rywalizację w fazie grupowej Ligi Mistrzów
  • Rossoneri zmierzą się w wyjazdowym meczu na Anfield Road z Liverpoolem
  • Trener Milanu Stefano Pioli ma nadzieję, że w rywalizacji jego drużyny w Lidze Mistrzów zaprocentuje doświadczenie zabrane w ciągu ostatniego roku

Milan zagra na Anfield Road

– Wszystkie nasze doświadczenia były po to, abyśmy mogli się rozwijać, popełniać błędy, pracować nad nimi i je eliminować. Myślę, że początek sezonu pokazuje, że zespół zrozumiał, jak interpretować mecze. Teraz poziom wzrasta, jest to również świetna okazja, aby pokazać, że my tu też jesteśmy – powiedział Pioli.

– Tak jak w przypadku innych rozgrywek, przygotowujemy się tak jak zwykle. Jestem pasjonatem angielskiego futbolu, znam Liverpool i studiowaliśmy ich grę – powiedział Pioli, który będzie miał do swojej dyspozycji niezbyt doświadczony w rywalizacji w Lidze Mistrzów skład. – To prawda, że wielu z nich nigdy nie grało w Lidze Mistrzów, ale boisko zawsze jest boiskiem. Przyjechaliśmy tu zaprezentować nasz sposób gry, nasz entuzjazm i naszą energię. Tego wszystkiego będziemy potrzebowali jutro – dodał szkoleniowiec Rossonerich.

– Nie sądzę, aby były jakieś łatwe mecze. Grupa jest bardzo trudna, rywale są bardzo konkurencyjni i wszyscy grają w Europie od jakiegoś czasu. Ale chcemy zacząć pisać naszą historię od jutra – kontynuował Pioli.

W środowym meczu na Anfield Road Milan wystąpi osłabiony brakiem Zlatana Ibrahimovicia, którego z występu przeciwko Liverpoolowi wykluczyła kontuzja ścięgna Achillesa.

Zobacz także: Ibrahimović przegapi powrót Milanu do Ligi Mistrzów

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. marca 2022 01:09.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze