Pioli: chcemy być niespodzianką

Stefano Pioli
Stefano Pioli PressFocus

AC Milan wróci w czwartek na europejskie boiska. Rossoneri wznowią bowiem rywalizację w Lidze Europy. W pierwszym meczu 1/16 finału podopieczni Stefano Piolego zmierzą się na wyjeździe z Crveną zvezdą Belgrad.

To właśnie na pojedynku z serbskim rywalem skupia się obecnie drużyna Milanu, choć w następny weekend czeka ją derbowy pojedynek w Serie A z Interem Mediolan.

– Jesteśmy szczęśliwi, że wraca do gry w Europie. Zespół musi poczuć te doznania, radość, entuzjazm, które mieliśmy 139 dni temu przeciwko Rio Ave. Chcemy być niespodzianką w tych rozgrywkach – powiedział Pioli. – Jesteśmy zadowoleni z dotychczas przebytej drogi i musimy zachować jak największą pokorę, ale także być świadomi naszych możliwości – kontynuował.

– Rozpoczyna się intensywny okres, decydujący o mistrzostwie i rywalizacji w Lidze Europy. Musimy zawsze starać się grać jak najlepiej, począwszy od jutra – kontynuował szkoleniowiec Milanu.

W ostatni weekend Rossoneri zanotowali kolejne potknięcie na ligowych boiskach, które kosztowało ich utratę fotelu lidera. Milan musiał bowiem uznać wyższość Spezii Calcio (0:2). – Musimy patrzeć w przyszłość. W sobotę nie zagraliśmy jak Milan. W sporcie nie liczy się to, co zrobiłeś w przeszłości. Liczy się to, co zrobisz od jutra. Jesteśmy skupieni na dobrym starcie przeciwko drużynie, która gra dobrą piłkę i dominuje we własnej lidze – stwierdził trener Milanu.

Stefano Pioli potwierdził również, że w kadrze na czwartkowe spotkanie znajdą się zarówno Mario Mandzukić, jak i Zlatan Ibrahimović. – Mario jest wielkim profesjonalistą. Ciężko pracuje, aby być w najlepszej formie. Myślę, że będzie gotowy do gry na jutro – mówił Pioli. – Zlatan jest powołany, cała drużyna jedzie do Belgradu – dodał szkoleniowiec.

Pierwszy gwizdek sędziego podczas czwartkowego pojedynku zabrzmi o godzinie 18:55.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. lutego 2021 18:52.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze