Piłkarze Juventusu domagają się spotkania z władzami klubu

Zawodnicy Juventusu
Zawodnicy Juventusu Pressfocus

Sytuacja Juventusu staje się coraz poważniejsza. Klubowi według dziennikarzy z Corriere della Sera grożą dalsze kary, co wpływa na niepewność zawodników. Piłkarze domagają się rozmów z dyrekcją klubu. 

  • Juventusowi grożą kolejne kary za nieprawidłowości finansowe
  • Mówi się o wykluczeniu z europejskich pucharów, a nawet odebraniu wielu tytułów mistrzowskich
  • Zawodnicy są poważnie zaniepokojeni i domagają się spotkania z władzami klubu

Piłkarze Juventusu martwią się o przyszłość

Juventus stoi w obliczu poważnego kryzysu instytucjonalnego. Stara Dama została już ukarana odjęciem aż 15 punktów w tabeli ligowej za nieprawidłowości finansowe, a może być to dopiero początek kar, jakie spadną na klub. Media donoszą o coraz to nowszych i dotkliwszych karach, jakie mogą zostać nałożone na zespół z Turynu. Wskazuje się na wykluczenie z europejskich pucharów, a nawet odebranie części tytułów mistrzowskich.

Coraz bardziej zaniepokojeni sytuacją w klubie są zawodnicy, z którymi dyrekcja nie jest w stałym kontakcie. Odkąd z Juventusem rozstali się Pavel Nedved i Andrea Agnelli, poziom komunikacji na linii zarząd-piłkarze mocno podupadł. Według dziennikarzy Corriere della Sera, zawodnicy domagają się zorganizowania spotkania z działaczami w trybie pilnym. Chcą wiedzieć, jakie jeszcze kary mogą grozić Starej Damie

Według redakcji Corriere dello Sport, prokurator zajmujący się sprawą Juventusu jest gotowy wystąpić o kolejną karę. Wówczas klub mógłby zostać ukarany odjęciem kolejnych 20 punktów w lidze.

Piłkarze czują się zniechęceni, ponieważ w Serie A nie walczą już o mistrzostwo Włoch. Część z nich rozważa już odejście latem z drużyny. Potrzebują zapewnienia, że sytuacja wkrótce zostanie ustabilizowana, a klubowi nie grozi niewypłacalność. W przeciwnym razie mogą szykować się masowe odejścia. Obecnie po odjęciu 15 punktów klub zajmuje w Serie A 13. miejsce.

Komentarze