Piłkarze Napoli obrażani przez fanatyków

Piłkarze SSC Napoli
Piłkarze SSC Napoli fot. PressFocus

Mecz SSC Napoli z Juventusem FC to jeden z tych o niezwykłym ciężarze gatunkowym. Potwierdzają to wydarzenia z piątkowego wieczoru, gdy pod hotelem, w którym przebywali przed starciem ze Starą Damą zawodnicy Azzurrich, zebrała się grupa fanatyków Napoli, która miała konkretny przekaz do piłkarzy.

SSC Napoli w ostatnim czasie rozczarowuje. Podopieczni Gennaro Gattuso w minionym miesiącu przegrali spotkanie o Superpuchar Włoch z Juve (0:2). Z kolei kilka dni temu zostali wyeliminowani z Coppa Italia przez Atalantę. Ekipa z Bergamo odniosła pewne zwycięstwo nad neapolitańczykami (3:1).

Tymczasem w piątek wieczorem pod hotelem, gdzie przed spotkaniem z mistrzami Serie A zakwaterowali się piłkarze Azzurrich, zebrała się grupa 40 osób, która różnymi hasłami obrażała zawodników. Według informacji lokalnych mediów jedynymi zawodnikami, którzy nie zostali “obrzuceni błotem” przez fanatyków, byli Victor Osimhen oraz Hirving Lozano.

Ciekawe plotki krążą natomiast przed starciem Napoli – Juventus, sugerujące, że Gennaro Gattuso całkowicie zgolił brodę. 43-latek stał się tym samym osobą nie do poznania dla pracowników hotelu.

W powszechnej opinii dzisiejsze starcie Azzurrich z turyńczykami może zdecydować o przyszłości aktualnego opiekuna zespołu. W przypadku porażki realny scenariusz zakłada, że w Napoli dojdzie do zmiany trenera. Kandydatami do zastąpienia Gattuso są Rafael Benitez i Walter Mazzarri, którzy w przeszłości prowadzili już tę drużynę.

Napoli po rozegraniu 20 spotkań ligowych plasuje się na szóstej pozycji z 37 punktami. Z kolei na trzecim miejscu zadomowił się Juventus, tracący siedem punktów do pierwszego Milanu.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze