Piłkarze Juventusu ryzykują ogromnymi karami w związku z prowadzonym śledztwem

Juventus
Juventus PressFocus

Prokuratura sportowa działająca przy włoskiej federacji piłkarskiej nadal bada sprawę potajemnych umów Juventusu ze swoimi zawodnikami. La Gazzetta dello Sport zwraca uwagę, że jeśli piłkarzom zostanie udowodniona wina w tej sprawie to grozi im dyskwalifikacja.

  • Prokuratura sportowa wciąż prowadzi śledztwo ws. tajnych umów Juventusu z zawodnikami
  • W przypadku udowodnienia winy, graczom grożą poważne konsekwencje
  • Piłkarze Juve ryzykują nawet kilkumiesięczną dyskwalifikacją

Napięta sytuacja w stolicy Piemontu

Juventus znajduje się w trudnej sytuacji po tym, jak prokuratura w Turynie odkryła istnienie ukrytych porozumień między klubem a kilkoma zawodnikami, gwarantujących im trzymiesięczne pensje, których oficjalnie mieli się zrzec. W rzeczywistości pieniądze mieli otrzymać w kolejnym roku finansowym.

Według prokuratury sportowej, która nadal bada tą sprawę wynagrodzenie dla zawodników nie zostało odpowiednio zaksięgowane przez klub, a piłkarze mieli otrzymać pieniądze “pod stołem”.

La Gazzetta dello Sport zwraca uwagę, że jeśli postępujące śledztwo wykaże winę po stronie zawodników to ryzykują oni ogromnymi karami. Oprócz wysokich grzywien muszą liczyć się także z możliwą dyskwalifikacją, która może wynieść od jednego do nawet kilku miesięcy.

Wciąż zbierany jest i analizowany materiał dowodowy przez prokuraturę. Niektórzy zawodnicy byli już wzywani przez śledczych do złożenia wyjaśnień. Trudno wskazać termin zakończenia tej sprawy, jednak w przypadku niekorzystnego dla zawodników wyroku pewnym jest, że ryzykują sporymi konsekwencjami.

Zobacz również: Szczęsny wkrótce z nowym rywalem w Juve? Ambitny cel Bianconerich

Komentarze