Davide Frattesi na celowniku klubów Premier League

Davide Frattesi
Davide Frattesi fot. PressFocus

Davide Frattesi w dalszym ciągu notuje bardzo dobre występy w Sassuolo, czym zapracował na zainteresowanie ze strony klubów Premier League. 23-latka w swoich szeregach widziałyby Tottenham oraz Brighton.

  • Tego lata Davide Frattesi przewijał się w kontekście transferu do Juventusu
  • 23-latek pozostał w Sassuolo, a w obecnym sezonie ma już na swoim koncie dwa trafienia w Serie A
  • Spore zainteresowanie pomocnikiem przejawiają Tottenham oraz Brighton

Reprezentant Włoch z szansą na przeprowadzkę do Premier League

Davide Frattesi to jeden z najciekawszych włoskich zawodników młodego pokolenia. Z bardzo dobrej strony pokazywał się już w poprzednim sezonie, dzięki czemu doczekał się debiutu w seniorskiej reprezentacji Włoch. Latem poważne zamiary wobec niego wykazywał Juventus, lecz ostatecznie zdecydowano się na innego kandydata. Może to wyjść na dobre samemu zawodnikowi, który finalnie pozostał w Sassuolo.

Obecna kampania układa się dla niego jeszcze lepiej. W siedmiu ligowych występach środkowy pomocnik strzelił dwie bramki i stał się prawdziwym liderem swojej drużyny. Dobre występy zaowocowały sporym zainteresowaniem ze strony klubów Premier League. W swoich szeregach widziałyby go Tottenham oraz Brighton. Do ewentualnego transferu mogłoby dojść już tej zimy.

Kontrakt Frattesiego obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku, zatem potencjalny nabywca musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Na Wyspach Brytyjskich pieniędzy nie brakuje, zatem to najprawdopodobniej taki kierunek obejmie trzykrotny reprezentant Włoch. Największe zaangażowanie przejawiają “Mewy”, które w dalszym ciągu nie uzupełniły luk w środku pola.

Zobacz również: Czas zatrzymał się Manciniemu? Trzy nowe twarze w kadrze, a spodziewano się rewolucji kadrowej

Komentarze