Piłkarz Romy pożegnał się przed transferem

Felix Afena-Gyan
Felix Afena-Gyan Pressfocus

Roma zakontraktowała Andreę Belottiego. Wkrótce drużynę Jose Mourinho opuści zaś Felix Afena-Gyan. Ghańczyk pożegnał się emocjonalną wiadomością.  

  • Felix Afena-Gyan wkrótce zakończy swój pobyt w Romie
  • Ghańczyk zostanie sprzedany do klubu z Serie A
  • 19-latek zamieścił w mediach społecznościowych emocjonalną wiadomość pożegnalną

Nastolatek opuszcza Rzym

Jose Mourinho pragnie, aby Roma znalazła się na szczycie włoskiego futbolu. Portugalczyk apeluje do zarządu do wzmocnienia, ponieważ chce mieć jak najsilniejszy skład. Szkoleniowiec rzymskiego klubu w minioną niedzielę dostał niezwykle jakościowego napastnika. Kontrakt z Romą podpisał Andrea Belotti. Włoch dołączyłby do ekipy Jose Mourinho wcześniej, ale klub musiał mieć pewność, że rozstanie się z innym napastnikiem. Tym graczem jest Felix Afena-Gyan.

Ghański napastnik trafił do Romy w styczniu 2021 roku. Początkowo grał tylko w juniorach, ale dał Jose Mourinho włączył 19-latka do pierwszego zespołu, gdzie Afena-Gyan zagrał 22 mecze, strzelając dwa gole. Roma sprzeda Ghańczyka to Cremonese za około dziesięć milionów euro. To pewne, ponieważ piłkarz zamieścił pożegnalny wpis w mediach społecznościowych.

Jestem bardzo wdzięczny Romie, zespołowi technicznemu i pracownikom za cenną szansę i wsparcie. Cieszyłem się przez ostatnie półtora roku. Moja największa miłość do menedżera Jose Mourinho. Ostatnie siedem miesięcy spędzonych z tobą całkowicie zmieniło moje życie. Dziękuję za wiarę we mnie – przekazał 19-latek.

Dla moich byłych kolegów z drużyny i kibiców Romy, pielęgnuję wspaniałe chwile, które razem dzieliliśmy. Dziękuję panu Alberto de Rossiemu za rolę, jaką odegrał pan w moim rozwoju. To był ogromny zaszczyt założyć koszulkę Romy – dodał Afena-Gyan.

Czytaj także: Roma dopięła swego. Belotti zagra u Mourinho!

Komentarze