Piłkarz Interu pokonał koronawirusa

Marcelo Brozović
Marcelo Brozović fot. Grzegorz Wajda

Marcelo Brozović uzyskał w tym miesiącu pozytywny wynik na obecność COVID-19. 31-latek przebywał wówczas na zgrupowaniu reprezentacji Chorwacji. W czwartek media przekazały pozytywne wieści w jego sprawie. Zawodnik Interu pokonał chorobę i niebawem wróci do gry.

Czytaj dalej…

W tym tygodniu Brozović został poddany ponownemu testowi na koronawirusa. Tym razem wynik był negatywny. Oznacza to, że piłkarz wyzdrowiał i nie ma ryzyka, że w przypadku kontaktu z innymi osobami będzie je zarażał.

Chorwat wróci niebawem do gry. Wcześniej musi jednak przejść pomyślnie testy wydolnościowe. Dopiero po wydaniu zgody przez lekarzy będzie mógł zostać uwzględniony w kadrze meczowej na rywalizację w Serie A.

Chorwat wróci na mecz z Sassuolo?

Inter, który zajmuje piątą pozycję w ligowej tabeli, zmierzy się 28 listopada na wyjeździe z Sassuolo. Nie wiadomo jeszcze czy powracający do zdrowia zawodnik wystąpi w tym pojedynku. Powinno się to wyjaśnić w piątek, gdy poznamy meczową kadrę mediolańskiego zespołu.

Brozović to 55-krotny reprezentant Chorwacji. Zawodnik broni barw Nerazzurrich od 2015 roku. W trakcie trwającej kampanii piłkarz wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie.

Komentarze