Piłkarz Arsenalu jedną nogą w Romie

Ainsley Matiland-Niles
Ainsley Matiland-Niles PressFocus

AS Roma jest bliska finalizacji transferu zawodnika Arsenalu Ainsley’a Maitlanda-Nilesa. 24-letni piłkarz przeniesie się do włoskiego klubu na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

  • Ainsley Maitland-Niles jest bliski podpisania kontraktu z Romą
  • Wszechstronny zawodnik ma wzmocnić drużynę prowadzoną przez Jose Mourinho
  • 24-latek trafi do Romy na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu

Wypożyczenie z opcją definitywnego transferu

Roma już wcześniej zapowiadała wzmocnienia zespołu podczas styczniowego okna transferowe i wszystko wskazuje na to, że pierwszym piłkarzem, który zasili szeregi zespołu Jose Mourinho będzie wszechstronny piłkarz Arsenalu. Między innymi ta cecha sprawiła, że Portugalczyk chce go mieć w swojej drużynie.

Oba kluby miały już dojść do porozumienia w sprawie najważniejszych punktów umowy transferowej. Maitland-Niles przeniesie się do Romy na zasadzie wypożyczenia za 500-700 tysięcy euro. Włoski klub będzie mógł również skorzystać z opcji definitywnego transferu za 10 milionów euro.

Roma chciałby jak najszybciej sfinalizować transakcję, ale na przeszkodzie stanął pozytywny wynik testu na koronawirusa, który uzyskał piłkarz w ubiegłym tygodniu. Obecnie Maitland-Niles przebywa na kwarantannie i nie będzie mógł opuścić Wielkiej Brytanii do momentu jej ściągnięcia. 

Komentarze