Piłkarskie szachy w Reggio Emilia, czyli Superpuchar Włoch oczami Gattuso

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

SSC Napoli miało w środowy wieczór okazję na pierwsze trofeum w 2021 roku, mierząc się z Juventusem FC o Superpuchar Włoch. Ostatecznie ten cel nie został osiągnięty przez ekipę z południa Włoch. Tymczasem głos na temat potyczki z mistrzami Serie A wyraził Gennaro Gattuso, odnosząc się między innymi do zmarnowanego rzutu karnego przez Lorenzo Insigne.

SSC Napoli przegrało z Juve 0:2. Wynik rywalizacji otworzył Cristiano Ronaldo, który zaliczył jednocześnie swoje 760. trafienie w karierze. Tymczasem prowadzenie Bianconerich podwyższył Alvaro Morata. Szkoleniowiec Azzurrich był rozczarowany porażką. Jednocześnie dawał do zrozumienia, że jego zespół zagrał dobre zawody przeciwko drużynie Andrei Pirlo.

– To był bardzo taktyczny mecz. Gdyby tylko dopisało nam szczęście, to spotkanie mogło potoczyć się inaczej, bo mieliśmy sytuacje na gola. Co do rzutu karnego, to takie rzeczy się zdarzają. Nie ma czego żałować. Wygrywamy razem, przegrywamy razem – mówił Gennaro Gattuso cytowany przez Sky Sport Italia.

– Dziękuje swoim zawodnikom, bo zrobili, co w ich mocy. Może na początku zagraliśmy trochę za bardzo bojaźliwe. W każdym razie wraz z upływem czasu odzyskaliśmy równowagę. Mimo niewykorzystanego rzutu karnego – kontynuował Włoch.

– Ogólnie to było spotkanie, w którym oba zespoły miały względem siebie duży szacunek. Nie zmienia tego to, że to my mieliśmy pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki. Podobne spotkanie miało miejsce siedem miesięcy temu w finale Pucharu Włoch. Mieliśmy trochę pecha przy bramce zdobytej przez Ronaldo. Z drugiej strony graliśmy z Juve, więc nie mogę mieć pretensji do nikogo. Boisko też nie wyglądało najlepiej, ale nie chce szukać wymówek – podsumował Gattuso.

Okazję do rehabilitacji Napoli będzie miało już w niedzielę, gdy zmierzy się w lidze z Hellasem Werona.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 24. stycznia 2021 14:54.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Comments 2 comments