Serie A z tradycyjnym systemem spadków i awansów

Serie A
Serie A

Według doniesień Sky Sport Italia plan dokończenia rozgrywek włoskiej ekstraklasy zakłada, aby reguły związane z awansami i spadkami nie uległy zmianie względem ostatnich lat. Tym samym w kolejnej kampanii najpewniej znów w Serie A rywalizować będzie 20 zespołów.

Czytaj dalej…

W związku z pandemią koronawirusa w wielu krajach Europy ma miejsce tzw. “odmrażanie gospodarki”. Tym samym we Włoszech już 4 maja zacznie się drugi etap powrotu Italii do normalności..

Warto jednak nadmienić, że włoski minister sportu Vincenzo Spadafora nie jest przekonany do wznowienia rozgrywek ligowych. Kwestią sporna pozostaje stworzenie protokołu medycznego, który ma zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne wszystkim uczestnikom związanym z organizacją poszczególnych spotkań.

Wczoraj odbyła się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli różnych związków, w tym Związku Zawodników, Stowarzyszenia Trenerów, Stowarzyszenia Sędziów i Włoskiej Federacji Piłkarskiej. Sky Sport Italia dotarła do informacji, że system awansów i spadków nie ma ulec zmianie.

Ostatnio spekulowano na Półwyspie Apenińskim, że w kampanii 2020/2021 w ramach włoskiej ekstraklasy mogłyby rywalizować 22 drużyny, co byłoby następstwem tego, że nikt nie spadałby z ligi po sezonie 2019/2020.

Komentarze