Seria A czeka na decyzję rządu

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Większość klubów Serie A powinna wznowić treningi w przyszłym tygodniu w swoich bazach treningowych, czytamy na łamach Football Italia. Włoski rząd wciąż jednak nie podjął decyzji w temacie kontynuowania rozgrywek włoskiej ekstraklasy w związku z pandemią koronawirusa.

Czytaj dalej…

Regionalne władze we Włoszech ominęły wytyczne, które rozróżniały sport zespołowy i indywidualny, jeśli chodzi o pracę w ośrodku treningowym, ponieważ struktury te pozwalają klubom zagwarantować dystans społeczny znacznie lepiej niż ewentualne bieganie w lokalnym parku.

W związku z powyższym w kilku regionach już od najbliższego tygodnia kluby będą prowadzić treningi. Mowa między innymi o ekipach z regionu: Emilia-Romania, Lacjum, Kampanii, czy Sardynii. Inne regiony mają też dołączyć do tego grona.

W każdym razie La Repubblica i La Gazzetta dello Sport ostrzegają, że zakończenie sezonu Serie A nie jest wcale takie pewne, mimo że liczba ofiar śmiertelnych w wyniku koronawirusa wciąż spada. Decydujący moment powinien mieć miejsce w środę, gdy premier Włoch Giuseppe Conte spotka się z komitetem technicznym oraz z ministrem sportu Vincenzo Spadaforą, aby omówić różne scenariusze.

W kontekście włoskiej ekstraklasy na dzisiaj realnymi terminami, które mogą być brane pod uwagę w przypadku ligowego restarty, są 14 lub 21 czerwca. Druga data mogłaby się przyczynić do tego, że rozgrywki Coppa Italia zostałby anulowane albo przełożone na późniejszy termin.

Komentarze