“Pierwsza połowa była perfekcyjna”. Mancini zadowolony po meczu

Roberto Mancini
Roberto Mancini PressFocus

Reprezentacja Włoch pokonała u siebie Irlandię Północną (2:0) i rozpoczęła eliminacje do nadchodzących mistrzostw świata od zwycięstwa. Po spotkaniu Roberto Mancini chwalił zespół, zwłaszcza za postawę w pierwszej połowie.

Mancini: w pierwszej połowie powinniśmy strzelić więcej bramek

Roberto Mancini przyznał, że pierwsza połowa była “perfekcyjna”, ale zespół musi prezentować się lepiej niż po zmianie stron.

Po pięciu miesiącach bez gry reprezentacyjnej pierwsza połowa była perfekcyjna i powinniśmy zdobyć więcej bramek. Musimy jednak przeanalizować drugą część spotkania, bo  w przyszłości musimy grać lepiej. Być może po przerwie zaczęliśmy notować więcej kontaktów z piłką, przez co jej cyrkulacja zwolniła. Może to jednak zdarzyć się po pięciu miesiącach przerwy – powiedział Roberto Mancini.

W trakcie spotkania Jorginho odniósł kontuzję, a jego miejsce w środku pola zajął Manuel Locatelli z Sassuolo.

Ciro Immobile i Locatelli radzili sobie świetnie. Mogliśmy prowadzić więcej niż dwiema bramkami po pierwszej połowie. Wiedzieliśmy jednak, że Irlandia Północna to zespół silny fizycznie, który może sprawić nam problemy. Popełniliśmy zbyt wiele błędów. Możemy grać długą piłką, zwłaszcza, gdy jesteśmy naciskani tak wysoko, jak w tym meczu – skomentował selekcjoner Squadra Azzurra.

Immobile czekał na bramkę w kadrze od listopada 2019 roku. W czwartek pewnie wykorzystał kontrę przy golu na 2:0, ale zmarnował też kilka dogodnych okazji.

Strzelanie bramek jest dla napastnika fundamentalne. Cieszymy się z jego powodu i mamy nadzieję, że wszyscy napastnicy będą trafiać – dodał Mancini.

Już w niedzielę Włochów czeka kolejna przeprawa w eliminacjach do mundialu. O godzinie 20.45 zmierzą się na wyjeździe z Bułgarami.