Przetasowania między słupkami w Neapolu. Udało się pozyskać nowego bramkarza

Pierluigi Gollini
Pierluigi Gollini fot. PressFocus

Szeregi Napoli opuścił Salvatore Sirigu, który przeniósł się do Fiorentiny. Do ekipy lidera Serie A dołączył natomiast Pierluigi Gollini.

  • Napoli dokonało istotnych roszad między słupkami
  • Salvatore Sirigu dołączył do Fiorentiny
  • Zespół lidera Serie A zasilił w ramach wypożyczenia Pierluigi Gollini

Napoli pozyskało nowego rezerwowego bramkarza

Nie ulega wątpliwościom, że numerem jeden między słupkami Napoli jest w tym sezonie Alex Meret. Dobrymi występami zapracował na zaufanie ze strony trenera, który jeszcze latem rozważał jakościowe wzmocnienie obsady bramki. Lider Serie A nie planował zimą przeprowadzać zmian na tej pozycji, lecz został zmuszony na skutek prośby Salvatore Sirigu. Włoski weteran wierzy, że stać go jeszcze na grę w wyjściowej jedenastce. Dla Napoli nie rozegrał w trwającej kampanii żadnego meczu, dlatego nakłonił władze klubu do zgody na odejście.

W środę sfinalizowane zostały przenosiny 36-latka do Fiorentiny. Napoli pozyskało z kolei Pierluigiego Golliniego, który jesienią przebywał na wypożyczeniu właśnie we Florencji. 27-latek formalnie jest zawodnikiem Atalanty, skąd do Napoli trafił na zasadach półrocznego wypożyczenia. W umowie między klubami zawarta została opcja późniejszego wykupu.

Ostatnie miesiące nie są szczególnie udane dla jednokrotnego reprezentanta Włoch. Po stracie miejsca w składzie Atalanty trafił do Tottenhamu, gdzie był tylko rezerwowym. Na wypożyczeniu w Fiorentinie również przegapił większość spotkań, występując głównie w Lidze Konferencji Europy. W Serie A zaliczył zaledwie trzy mecze.

Zobacz również: Juventus ryzykuje wyrzuceniem z pucharów. Prokuratura chce połączyć śledztwa

Komentarze