Piękny gest zawodników Interu. Chcą pomóc klubowi

Zawodnicy Interu
Zawodnicy Interu PressFocus

Według kilku włoskich źródeł, zawodnicy Interu Mediolan zrezygnowali z bonusów należących im się w przypadku zdobycia mistrzostwa Włoch. Chcą pomóc klubowi w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Zawodnicy Interu zrezygnują z mistrzowskiej premii

Inter, jak każdy inny europejski klub, odczuwa problemy finansowe związane z pandemią koronawirusa. Przez brak kibiców na trybunach i mniejszy przychód z dnia meczowego kasa klubowa świeci pustkami. Suning Holdings Group poszukuje partnerów, którzy pomogliby we wsparciu finansowym drużyny.

W listopadzie prezes Interu Beppe Marotta ujawnił, że zawodnicy zgodzili się na odroczenie lipcowych i sierpniowych pensji. Chcieli “pomóc klubowi w tej krytycznej dla chwili dla piłki nożnej”. Teraz, jak podaje, między innymi Calciomercato.com, gracze są gotowi na kolejne poświęcenie.

Według tego źródła, gracze mediolańskiego klubu zdecydowali się na rezygnację z premii należnych im za sięgnięcie po mistrzostwo kraju.

Aktualnie Nerazzurri cieszą się 13-punktową przewagą nad drugą w tabeli Atalantą. Mogą wygrać scudetto już w najbliższy weekend, jeżeli w sobotę pokonają Crotone, a dzień później La Dea zgubi punkty przeciwko Sassuolo. Po niedzielnym triumfie Interu nad Hellasem Werona, Antonio Conte przyznał, że tytuł dla jego drużyny jest już pewny w 95 procentach. Będzie to dla Interu pierwsze mistrzostwo od sezonu 2009/2010. Wówczas Jose Mourinho zdobył potrójną koronę w swojej ostatniej kampanii u sterów Nerazzurrich. Mediolańczycy na pewno chcą jak najszybciej zapewnić sobie mistrzostwo. Najbliższy krok do wykonania: pokonanie Crotone w sobotę o 18:00.

Crotone
Inter Mediolan
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 1. maja 2021 17:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze