Pięć opcji dla Buffona

Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon fot. Grzegorz Wajda

Gianluigi Buffon nie wydaje się być gotowy na zakończenie kariery. Na decyzje w sprawie przyszłości 43-letniego bramkarza trzeba będzie jednak poczekać do końca obecnego sezonu. Według włoskich mediów były reprezentant Włoch ma wiele opcji.

Decyzje w sprawie przyszłości Buffona po sezonie

Aktualna umowa Buffona z Juventusem obowiązuje do czerwca 2021 roku i według Tuttosport mało prawdopodobne jest, aby obie strony przedłużyły współpracę. Nie oznacza to jednak tego, że doświadczony Włoch zawiesi bramkarskie rękawice na kołku.

Buffon jest podobno gotowy kontynuować karierę, ale pod warunkiem, że będzie mógł liczyć na regularne występy. Według informacji Tuttosport do Włocha zgłosiło się pięć klubów, które są gotowe w stanie zaoferować mu możliwość gry przez jeszcze jeden sezon na najwyższym poziomie.

Wśród klubów zainteresowanych sprowadzeniem Buffona mają znajdować się Olympiakos Pireus, Eintracht Frankfurt, Sporting Lizbona, Galatasaray Stambuł i Dynamo Kijów. Czy Buffon będzie zainteresowany występami w jednym z tych zespołów? W chwili obecnej trudno powiedzieć, a decyzje w sprawie jego przyszłości zapadną najwcześniej po zakończeniu sezonu.

Buffon, który w Juventusie debiutował w sierpniu 2001 roku, rozegrał do tej pory w jego barwach 683 spotkania. Niewykluczone, że jego pożegnalnym meczem w Starej Damie będzie finałowe spotkanie Pucharu Włoch z Atalantą Bergamo, które rozegrane zostanie 19 maja.

Komentarze