Piątek: Zawsze wierzę w siebie

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Bohaterem starcia, w którym Atalanta BC mierzyła się z AC Milanem, został Krzysztof Piątek, notując dwa trafienia dla Rossonerich. Tym samym team z miasta mody zaliczył cenne zwycięstwa w Derbach Lombardii. Po zakończeniu spotkania napastnik reprezentacji Polski zabrał głos w tej sprawie.

Czytaj dalej…

Piątek zaliczył sześć trafień dla Milanu w pięciu meczach, z czego w czterech grał w wyjściowym składzie. Przypomnijmy, że mediolańczycy w dużym stopniu dzięki Polakowi zwyciężyli w Bergamo 3:1.

– Zawsze wierzę w siebie i ufam, że zdobędę dużo bramek, ale przyznaję, że sześć goli w pięciu meczach to więcej, niż się spodziewałem – mówił były piłkarz Genoi CFC przed kamerami DAZN i Milan TV.

W niesamowitych okolicznościach Piątek zdobył swoją pierwszą bramkę w sobotnim boju. Zawodnik zabrał głos w tej sprawie.

– Byłem dobrze kryty przez jednego z rywali, ale wiedziałem, że piłka pojawi się w polu karnym prędzej czy później, więc wykonałem ruch i udało się trafić – stwierdził Polak.

Tymczasem drugie trafienie Piątka padło po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, co udało się Milanowi po raz pierwszy od marca 2018 roku.

– Bardzo cieszę się ze strzelenia dzisiaj dwóch goli i wierzę, że tak będzie także w kolejnych spotkania. Jestem napastnikiem, więc założenia chcę wpisywać się na listę strzelców w każdym meczu – skwitował.

Komentarze