Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Piątek wstrząsnął kolejny raz Italią [wideo]

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w boju Atalanta BC – AC Milanie ekipa z Mediolanu legitymowała się bilansem siedmiu meczów bez zwycięstwa nad Czarno-niebieskimi. W sobotni wieczór ta seria dobiegła jednak końca, w czym swój udział miał Krzysztof Piątek, który dwoma gola przyczynił się do wygranej Rossonerich 3:1.

Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc powtórzyć wyczyn z meczu Pucharu Włoch, gdy La Dea pokonała na swoim stadionie Juventus FC. Na drodze Atalanty stanął jednak Milan, który od momentu, gdy szeregi tej ekipy zasilił reprezentant Polski, nie przestaje zaskakiwać.

Podwójne uderzenie Il Pistolero

Wynik meczu został otwarty za sprawą Czarno-niebieskich, którzy w 33. minucie zdobyli bramkę dzięki przytomności umysłu Remo Freulera. 26-latek strzałem z mniej więcej 15 metrów zmusił do kapitulacji Gigiego Donnarummę. Na szczęście w szeregach ekipy Gennaro Gattuso był Piątek, który tuż przed przerwą w sobie tylko znany sposób doprowadził do remisu.

Po zmianie stron za zaufanie “Rino” odwdzięczył się z kolei Hakan Calhanoglu, który wyprowadził Rossonerich na prowadzenie. Były zawodnik Bayeru Leverkusen popisał się pięknym uderzeniem sprzed pola karnego i mieliśmy wynik 2:1 dla Milanu.

Mediolańczycy z jedenastą ligową wygraną

Tymczasem w 61. minucie wynik rywalizacji na 3:1 dla teamu z miasta mody ustalił urodzony w Dzierżoniowie piłkarz, który zanotował swoje 17. trafienie w trakcie trwającej kampanii. Tym samym Piątek wrócił na pozycję wicelidera klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców, ustępując pola tylko CR7.

Po rozegraniu 24 meczów ligowych milaniści mają na swoim koncie 42 “oczka”, umacniając się na czwartej pozycji w ligowej stawce. W kolejnej serii gier Milan u siebie zmierzy się z Empoli FC, a Atalanta w delegacji zagra z Torino FC.

Atalanta BC – AC Milan 1:3 (1:1)

1:0 Freuler 33′
1:1 Piątek 45+1′
1:2 Calhanoglu 55′
1:3 Piątek 61′