Piątek poznał decyzję Fiorentiny. Jasna przyszłość Polaka

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek Pressfocus

Pod koniec sezonu pojawiło się wiele sprzecznych wieści odnośnie przyszłości Krzysztofa Piątka. Część źródeł twierdziło, że Polak zostaje w Fiorentinie, a reszta mówiła tylko o powrocie do Herthy. Zdaniem Tomasza Włodarczyka, napastnik zostanie wykupiony przez Violę w letnim okienku.

  • Wkrótce dobiegnie końca wypożyczenie Krzysztofa Piątka do Fiorentiny
  • Polak nie miał pewności czy otrzyma kolejną szansę do Violi
  • Jak się okazało, 26-latek powinien zostać wykupiony z Herthy na stałe

Piątek na dłużej we Florencji

Krzysztof Piątek zyskał drugie życie, dzięki wypożyczeniu do Fiorentiny. Zaliczył świetny start w nowych barwach, jednak później nie strzelał goli już tak często. Finalnie Polak zakończył sezon z sześcioma golami w 18 występach. Trzeba pamiętać, że rzadko grał w wyjściowym składzie, o czym świadczy czas spędzony na boisku (984 minut).

Z tego powodu jeszcze przed ostatnią kolejką Serie A, dużo mówiło się o jego powrocie do Niemiec. Hertha wywalczyła utrzymanie, więc wszystko wskazywało na kontynuację kariery w Berlinie. Tymczasem Tomasz Włodarczyk przyznał w Oknie Transferowym na kanale Meczyki.pl, że Viola planuje zatrzymać 26-latka na dłużej.

Fiorentina chce zatrzymać Krzysztofa Piątka. Trwają w tej sprawie rozmowy z Herthą Berlin – przekazał Tomasz Włodarczyk.

Problemem jest kwota – 15 mln euro, bo przypomnijmy, że taka klauzula została wpisana w wypożyczenie Piątka do Fiorentiny. Klub z Serie A chętnie by “zbił” tę liczbę, a to, że berlińczycy utrzymali się w Bundeslidze, jest korzystne do tego – dodał.

Hertha chętnie rozstanie się z Piątkiem, a Piątek chętnie rozstanie się z Herthą. Trzeba znaleźć konsensus. Myślę, że jeśli zejdą do 8-10 mln euro, to się dogadają – podsumował.

Negocjacje nie będą należały do najłatwiejszych. Hertha zapewniła sobie klauzulę za Piątka w wysokości 15 mln euro. Natomiast Fiorentina raczej nie wyda takiej kwoty na reprezentanta Polski. Obecnie toczą się rozmowy odnośnie tej kwestii. Włodarczyk zaznaczył, że suma całej operacji nie powinna przekroczyć 10 mln euro.

Czytaj więcej: Bardziej wyjątkowy niż normalny. Stefano Pioli budował więcej niż boisko

Komentarze

Na temat “Piątek poznał decyzję Fiorentiny. Jasna przyszłość Polaka

Profil i cechy identyczne jak Vlahovic. Tyle, że trochę mniej skuteczny ale za to bardziej doświadczony. Zamiana Serba za Polaka to zamiana jeden do jednego. 😀 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀