Krzysztof Piątek z drugim trafieniem w barwach Salernitany

Krzysztof Piątek (z lewej)
Krzysztof Piątek (z lewej) fot. PressFocus

Krzysztof Piątek trafił do siatki w niedzielnym starciu z Hellasem Verona. To dla niego druga bramka w barwach Salernitany.

  • Krzysztof Piątek dał prowadzenie Salernitanie w 18. minucie spotkania
  • To dla niego drugie trafienie w obecnym sezonie Serie A
  • Salernitana wygrała z Hellasem Verona 2-1

Krzysztof Piątek powiększa swój dorobek

Na początku września reprezentant Polski trafił do Salernitany w ramach rocznego wypożyczenia. Swoje debiutanckie trafienie zanotował w starciu z Juventusem, a dwa kolejne mecze zakończył bez zdobyczy bramkowej. W niedzielnej rywalizacji z Hellasem Verona Krzysztof Piątek również był desygnowany do wyjściowej jedenastki.

Tym razem szczęście uśmiechnęło się do napastnika. W 18. minucie udało mu się wygrać przebitkę w powietrzu. Piłka trafiła do jego zespołowego kolegi, który dobrym podaniem obsłużył Piątka. Ten fenomenalnie zachował się w polu karnym rywala i uderzył na bramkę. Piłka odbiła się jeszcze od golkipera Hellasu i wpadła do siatki. Polak wyprowadził tym samym swój zespół na prowadzenie.

Było to dla Piątka drugie trafienie w obecnym sezonie. Po zmianie stron Hellas zdołał doprowadzić do wyrównania, jednak finalnie to Salernitana cieszyła się z trzech punktów. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w doliczonym czasie gry Boulaye Dia.

Ekipa reprezentanta Polski awansowała na 11. miejsce w tabeli Serie A.

Zobacz również: Allegri grzmi po przegranej w hicie. “Znowu się nabraliśmy”

Komentarze

Na temat “Krzysztof Piątek z drugim trafieniem w barwach Salernitany