Piątek może trafić do Serie A. Zaawansowane rozmowy

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek Pressfocus

Krzysztof Piątek świetnie czuje się w Serie A. To kierunek transferu, którego Polak chce najbardziej. Napastnik może spełnić swoje życzenie tego lata.

  • Krzysztof Piątek dąży do powrotu na Półwysep Apeniński
  • Polak ma sporą szansę na ponowną grę w Serie A
  • Pracodawca 27-latka prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie wypożyczenie napastnika do Włoch

Piątek chce podjąć się niełatwego wyzwania

Krzysztof Piątek szerszej, niż tylko polskiej publiczności, pokazał się po transferze do Serie A, gdy Polaka pozyskała Genoa. Reszta tej przygody jest piękną i doskonale znaną historią. 27-latek następnie był bohaterem hitowego transferu do Milanu, gdzie po obiecującym starcie opuścił Włoch i zasilił szeregi Herthy. Był to nieudany projekt, a pół roku temu Piątek wrócił na Półwysep Apeniński. Napastnik dołączył do Fiorentiny, która nie zdecydowała się go wykupić, przez co Polak musiał szukać nowego pracodawcy.

Polak pragnie grać przede wszystkim w Serie A. W tych rozgrywkach strzelił 29 goli. Znalezienie 27-latkowi klubu we włoskiej elicie nie jest proste, ponieważ większość zespól w Italii nie jest zamożna, a polski snajper ma bardzo wysoki kontrakt w Herthcie. Ta pragnie przede wszystkim pozbyć się jego pensji, więc jest otwarta na wypożyczenie. Takim rozwiązaniem była zainteresowana Salernitana.

Ubiegłoroczny beniaminek Serie A zabiegał o Piątka kilka tygodni temu. Wydawało się, że transakcja zostanie sfinalizowana, lecz temat ucichł. W międzyczasie Polak mógł trafić do ligi belgijskiej lub duńskiej. Na finiszu okna transferowego Hertha i Salernitana ponownie prowadzą rozmowy. Są one bardzo zaawansowane i można spodziewać się Piątka w Salerno. Włoski klub ma wypożyczyć 27-latka z opcją wykupu. W nowym klubie Polak miałby jednak sporą konkurencję. W Salernitanie jest sprowadzony za pięć milionów euro Federico Bonazzoli. Ponadto klub wiąże nadzieje z napastnikami takimi jak Erik Botheim, czy Boulaye Dia.

Czytaj także: Milan zawiódł, Roma i Inter ograły beniaminków – podsumowanie 4. kolejki

Komentarze