Piątek: Giampaolo to mój najlepszy trener

Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek fot. Grzegorz Wajda

Krzysztof Piątek jest gotowy, aby spełnić pokładane w nim nadzieję i udowodnić, że zasługuje na występy w koszulce z nr 9. Polski napastnik przyznał również, że Marco Giampaolo to najlepszy trener pod względem taktycznym, z którym dotychczas współpracował.

Czytaj dalej…

– Nr 9 to ważny numer dla napastnika. Wszyscy najlepsi napastnicy z nim grają, Lewandowski, Suarez, Benzema, Kane. Jestem szczęśliwy, bo klub wierzy w moje umiejętności. Powiedzieli mi, że wywalczę tę koszulkę, a ja powiedziałem, że będę walczył z całych sił, żeby ją zdobyć i tak zrobiłem – powiedział Piątek w wywiadzie dla Gazzetta dello Sport.

– Nie wierzę w przesądy. Dla mnie numer 9 jest normalny. Wszystko będzie dobrze, tak jak w przypadku nr 19. Nie przeraża to mnie – kontynuował.

Polski napastnik jest również bardzo zadowolony ze współpracy z nowym trenerem Milanu Marco Giampaolo i zapowiedział, że zrobi wszystko, aby odnieść sukces z drużyną.  – Chcę się rozwijać i stać się najlepszym strzelcem. Zrobię wszystko, aby odnieść sukces. Giampaolo to maestro piłki nożnej, mogę to potwierdzić – powiedział napastnik reprezentacji Polski.

– Podoba mi się ustawienie 4-3-1-2, ponieważ daje ci wiele rozwiązań w ataku. We Włoszech miałem już czterech trenerów, on jest moim piąty, ale pod względem taktycznym jest najlepszy – mówił Piątek.

– Gattuso to legenda i jest też nieco szalony. Jest szaleńczo zakochany w Milanie, wziął na siebie wiele obowiązków, przez co na koniec był bardzo zmęczony i nie miał nic do zaoferowania – dodał napastnik Rossonerich.

Komentarze