Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović fot. Abaca/Hepta/ SPORTPICTURES

Pewne zwycięstwo Milanu

Kolejne zwycięstwo na swoje konto zapisał w meczu ostatniej kolejki Serie A sezonu 2019/20 AC Milan. Podopieczni Stefano Pioliego, pewnie 3:0 pokonali u siebie Cagliari Calcio.

Rossoneri na prowadzenie wyszli już w 11. minucie. Wówczas z lewej strony pola karnego na bramkę rywali uderzał Rafael Leao, ale trafił w słupek. Piłka odbiła się jednak jeszcze niefortunnie od nóg Ragnara Klavana i wylądowała w siatce gości.

Milan świetną okazję do zdobycia drugiego gola miał w 43. minucie. Wówczas prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników Cagliari. Jedenastki nie zdołał jednak wykorzystać Zlatan Ibrahimović, którego uderzenie wybronił Alessio Cragno.

Dziesięć minut po przerwie Szwed zrehabilitował się. Otrzymał w polu karnym podaniu od Samu Castillejo, a następnie potężnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Rossoneri nie zamierzali na tym poprzestawać i dwie minut później zdobyli trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Castillejo, który wykorzystał podanie Giacomo Bonaventury.

Wynik 3:0 utrzymał się już do ostatniego gwizdka sędziego.