Pewne trzy punkty Romy

Mariusz Stępiński
Mariusz Stępiński fot. Mateusz Porzuczek

Roma pewnie wygrała na wyjeździe z Chievo i awansowała na czwarte miejsce w Serie A. Gospodarze przegrali już po raz siódmy na swoim stadionie i ich szanse na utrzymanie są coraz mniejsze.

Giallorossi już po 18 minutach spotkania prowadzili 2:0. Najpierw po podaniu Stevena Nzonziego wynik pojedynku otworzył Stephan El Shaarawy, a następnie po asyście Rick Karsdorp rezultat podwyższył Edin Dzeko. Przed przerwą dwie okazje na zdobycie kontaktowego gola miał Mariusz Stępiński, ale najpierw uderzył nieznacznie niecelnie, a potem jego strzał obronił Antonio Mirante.

Losy meczu zostały definitywnie przesądzone sześć minut po przerwie, gdy po podaniu Dzeko trzecią bramkę dla Romy strzelił Aleksandar Kolarov. W 77. minucie Dzeko miał jeszcze szansę na swoje drugie trafienie tego dnia, ale ostatecznie po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Chievo Werona – AS Roma 0:3 (0:2)

0:1 El Shaarawy 9′