Perin bardzo blisko Benfiki

Benfica Lizbona - Chelsea FC
Benfica Lizbona - Chelsea FC fot. Rafał Rusek

Według doniesień Sky Sport Italia coraz bliżej finalizacji jest transfer Mattii Perina z Juventusu FC do Benfiki Lizbona. Włoski bramkarz ma trafić do ekipy z Portugalii za 15 milionów euro.

Czytaj dalej…

26-letni golkiper w ostatniej kampanii przegrywał rywalizację z Wojciechem Szczęsnym o miejsce w bramce. Tymczasem w związku z tym, że ostatnio do ekipy z Piemontu wrócił Gigi Buffon szanse Perina na grę w nowym sezonie w szeregach Bianconerich jeszcze bardziej się zmniejszyły.

W związku z powyższym jedynym rozsądnym posunięciem dla zawodnika wydaje się zmiana klubu. Tym bardziej że Perin w ostatnim sezonie rozegrał w Juve tylko dziewięć meczów.

Włoski bramkarz co prawda niechętnie podchodził do tematu opuszczenia Serie A. Niemniej fakt, że zawodnik nie miał żadnych ciekawych alternatywnych rozwiązań, sprawia, że raczej przesądzona jest jego przeprowadzka do teamu z Półwyspu Iberyjskiego.

Najnowsze doniesienia mediów sugerują, że Benfica zawarła już porozumienie z mistrzami Włoch ws. transakcji z udziałem zawodnika. Perin ma dołączy do portugalskiej drużyny na zasadzie wypożyczenia z opcją obowiązkowego transferu definitywnego za 15 milionów euro, co miałoby zostać rozłożone na raty. Decyzja o transferze ma zależeć już tylko od Perina.

Komentarze