Kapitan AS Romy komplementuje Mourinho. “Jest twórcą naszej osobowości”

Lorenzo Pellegrini
Lorenzo Pellegrini IMAGO / Antonietta Baldassarre

AS Roma okazała się lepsza od Bayeru Leverkusen i awansowała do finału Ligi Europy. Lorenzo Pellegrini po czwartkowym spotkaniu udzielił wywiadu dla telewizji “Sky Sport Italia”, w którym posłał kilka komplementów pod adresem Jose Mourinho.

  • Jose Mourinho w ostatnim czasie jest specjalistą od europejskich pucharów
  • Jego AS Roma w tamtym roku wygrała Ligę Konferencji, a w tym sezonie zagra w finale Ligi Europy
  • Lorenzo Pellegrini uważa, że Portugalczyk to twórca osobowości Giallorossich

“Nikt nie może odebrać nam poświęcenia i zjednoczenia na boisku”

Lorenzo Pellegrini po awansie AS Romy do finału Ligi Europy wysłał kilka komplementów pod adresem trenera Giallorossich – Jose Mourinho – który drugi rok z rzędu może sięgnąć po europejskie trofeum. AS Roma bezbramkowo zremisowała z Bayerem Leverkusen (w pierwszym meczu wygrała 1:0) i zameldowała się w finale, gdzie zagra z Sevillą.

Jose Mourinho jest inny niż wszyscy trenerzy. Sprawia, że zdajesz sobie sprawę z wagi spotkania. Przyjechaliśmy tutaj i każdy wiedział, co ma robić. Uczymy się, organizujemy się, oglądamy filmy. Szczególnie w Europie można zobaczyć rękę szkoleniowca. Jose Mourinho jest twórcą naszej osobowości – powiedział Lorenzo Pellegrini.

Jest wiele rzeczy, które AS Roma może, a nawet musi poprawić, ale nikt nie może odebrać nam poświęcenia i zjednoczenia na boisku. Bayer Leverkusen to silna drużyna, dobra w posiadaniu piłki, musiała atakować, jednak my byliśmy silni jak rodzina i zwyciężyliśmy – dodał kapitan AS Romy.

Komentarze