Pedro jest szczęśliwy w Rzymie i marzy o kolejnym trofeum

Pedro Rodriguez
Pedro Rodriguez Pressfocus

Były zawodnik FC Barcelony i Chelsea Londyn w letnim okienku transferowym postanowił zmienić otoczenie. Pedro trafił do AS Romy, w której zanotował świetny start na włoskich boiskach. Jednak z dalszej gry Hiszpana wyeliminowała kontuzja mięśni. Piątkowego popołudnia 33-latek udzielił wywiadu dla klubowej telewizji, gdzie powiedział wiele ciepłych słów o swoim trenerze oraz powrocie do treningów z resztą zespołu.

Rzym, czyli odpowiedni kierunek do kontynuacji kariery

Doświadczony skrzydłowy wraca na boisko po dwóch miesiącach przerwy. W obecnej kampanii przegapił kilkanaście spotkań, jednak w pierwszych spotkaniach w koszulce AS Romy błyszczał na boisku. Szybko strzelił cztery bramki i zanotował cztery asysty. Hiszpan chce pomagać swojej drużynie w walce o miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Dopiero w lutym odważył się na rozmowę w klubowej telewizji: Jednym z powodów, dla których wybrałem Romę to fakt, że od jakiegoś czasu ma problem wygrać trofeum. Mam nadzieję, że razem z kolegami z drużyny będziemy mogli zdobyć kilka tytułów. To jest bardzo potrzebne dla wszystkich tutaj – odpowiedział Pedro.

Fonseca, właściwy człowiek na właściwym miejscu

Fonseca jest dla Pedro odpowiednim trenerem, który może wnieść AS Romę na wyższy poziom: Jest zwycięzcą, ponieważ zawsze przygotowuje nas z zamiarem wygrania. W ciągu tygodnia zawsze może coś się zmienić, ale on wie jak prowadzić klub i jak grać przeciwko określonemu przeciwnikowi, co świadczy o jego chęci do pracy z nami. Bardzo mi się to podoba, ponieważ przez większość swojej kariery grałem z bardzo dużą presją i starałem się od razu odzyskać piłkę, aby szybko dostać się do bramki przeciwnika. To sposób patrzenia na futbol, który naprawdę lubię, więc łatwiej mi z nim pracować – podsumował 33-latek.

Giallorossi część zadania wykonali, teraz czas podtrzymać formę

Żółto-czerwoni dzielnie walczą o utrzymanie się w czołówce. Momentami mają swoje wzloty i upadki, ale nadal są w TOP4 i nie zamierzają odpuszczać. Przed nimi decydująca część sezonu, w której muszą wykazać się determinacją i taką samą wolą walki, jak dotychczas. Giallorossi już w niedzielę staną do walki z Udinese w ramach 22. kolejki Serie A. Rywalizacja wystartuje o 12:30, a transmisję spotkania “na żywo” przeprowadzi Eleven Sports 1.

Komentarze