Dwóch graczy może niebawem opuścić Romę

Pedro
Pedro PressFocus

W najbliższych tygodniach Romę opuścić może dwóch zawodników. Pedro nie znajduje się w planach Jose Mourinho i klub może pozwolić mu odejść za darmo. Giallorossi w międzyczasie negocjują zaś przedłużenie kontraktu z Lorenzo Pellegrinim. Włocha sprowadzić chce jednak Tottenham.

  • Pedro nie znajduje się w planach Jose Mourinho i klub może pozwolić odejść skrzydłowemu za darmo
  • AS Roma negocjuje z Lorenzo Pellegrinim przedłużenie umowy. Włocha chce sprowadzić Tottenham, ale Giallorossi nie zamierzają akceptować żadnej oferty poniżej klauzuli odstępnego, czyli 30 milionów euro

Pedro i Pellegrini mogą niebawem opuścić Romę

Jeszcze w lipcu dwóch zawodników może opuścić Romę. Pierwszym z nich jest Pedro. Skrzydłowy nie znajduje się w planach Jose Mourinho na przyszły sezon. Mimo, że wychowanek Barcelony ma kontrakt obowiązujący jeszcze przez kolejne dwa lata, Giallorossi mogą pozwolić mu odejść w tym okienku za darmo. To pozwoli im zaoszczędzić na sporej pensji – Hiszpan zarabia trzy miliony euro za rok kontraktu. 33-latek dołączył do włoskiej drużyny przed sezonem 2020/2021 jako wolny agent. Strzelił sześć bramek w 39 występach. Kolekcjoner pucharów ma w najbliższych tygodniach rozważyć napływające do niego oferty.

Bardziej złożona jest sytuacja Lorenzo Pellegriniego. Klub przygotowuje propozycję przedłużenia umowy dla 25-latka, który w wyniku kontuzji mięśniowej nie mógł wziąć udział w zwycięskim dla reprezentacji Włoch Euro 2020. Jego obecna umowa wygasa za rok. Roma zamierza przedstawić mu nową ofertę we wrześniu. Dzięki niej pomocnik uzyska sporą podwyżkę, a przy tym klub usunie z umowy klauzulę odstępnego w wysokości 30 milionów euro. Ta ma obowiązywać do końca lipca. Usługami Pellegriniego zainteresowany jest Tottenham, ale nie zamierza aktywować wspomnianej klauzuli. Roma zaś wyklucza oddanie kluczowego dla siebie gracza za mniej niż 30 milionów w niej zawarte. Niewykluczone jednak, że Spurs zdecydują się ostatecznie podnieść swoją propozycję. Portal Transfermarkt wycenia Włocha na 40 milionów euro.

Komentarze