Pedro po derbach: to był dla mnie wyjątkowy mecz [WIDEO]

Pedro
Pedro PressFocus

Pedro Rodriguez w ten weekend rozegrał pierwsze derby Rzymu jako zawodnik Lazio. Tego lata opuścił Romę i jako wolny zawodnik trafił do rywala zza miedzy i już przy pierwszej okazji utarł nosa byłej drużynie, z której oddano go bez żalu. Po spotkaniu wychowanek Barcelony przyznał, że był to dla niego wyjątkowy mecz.

  • Pedro Rodriguez został tego lata oddany przez Romę bez żalu
  • Jako wolny zawodnik Hiszpan trafił do rywali zza miedzy, Lazio
  • W pierwszych derbach stolicy wychowanek Barcelony strzelił bramkę, a jego zespół wygrał 3:2

“To były dla mnie wyjątkowe derby”

Pedro Rodriguez przez sezon reprezentował barwy AS Roma. Tego lata Giallorossi pozbywali się Hiszpana bez żalu. Ten zdecydował się na kontrowersyjny ruch i wzmocnił rywala zza miedzy, czyli Lazio. Wygląda na to, że 34-latek dobrze odnalazł się w nowej drużynie, a w ubiegły weekend zdobył swoją pierwszą bramkę dla Orłów. Był to gol wyjątkowy, bo zdobyty w derbach przeciwko byłemu klubowi, prowadzonemu przez Jose Mourinho.

Jestem bardzo szczęśliwy z powodu zwycięstwa. To ważne dla nas i dla fanów, zwłaszcza, że za nami kilka meczów, w których nie szło nam zbyt dobrze. To były dla mnie wyjątkowe derby. Byliśmy bardzo agresywni w pierwszej połowie i mieliśmy mnóstwo okazji bramkowych – powiedział Pedro.

Pedro: derby Rzymu są najlepsze na świecie

Co ciekawe, w maju Hiszpan również strzelił bramkę w derbach stolicy – tyle, że wtedy w barwach Romy.

Czuję się bardzo szczęśliwy w Lazio, zawsze to powtarzam. Tu jest jak w wielkiej rodzinie. Lubię pomysł Maurizio Sarriego na futbol, w którym chodzi o wysoki pressing, szybką grę piłką i kreowanie okazji. Zdaję sobie sprawę, że niewielu graczy zdobyło bramki dla obu drużyn w derbach, więc cieszę się z tego historycznego momentu, ważnego dla mojej kariery. Derby Rzymu są wśród najlepszych na świecie. Ludzie w mieście rozmawiają o nich przez cały tydzień. Zatrzymują cię na ulicy, przypominają, byś sprawił się dobrze. To prawda, że występowałem w wielu derbach, ale te są dla mnie najlepsze na świecie – powiedział wychowanek Barcelony.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Zobacz również: Dybala i Morata wypadają ze starcia z Chelsea.

Komentarze

Na temat “Pedro po derbach: to był dla mnie wyjątkowy mecz [WIDEO]