Paulo Sousa wrócił do Serie A. Będzie trenował klub Polaka

Paulo Sousa
Paulo Sousa PressFocus

Paulo Sousa zgodnie z przewidywaniami został nowym szkoleniowcem Salernitany. Portugalczyk podpisał z Konikami Morskimi krótkoterminowy kontrakt, który będzie ważny do końca sezonu.

  • Paulo Sousa wrócił do Włoch
  • Portugalczyk objął Salernitaną
  • 52-latek w latach 2015-2017 pracował dla Fiorentiny

Piątek ponownie zagra pod wodzą Sousy

Salernitana za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o zatrudnieniu na stanowisku trenera Paulo Sousy, który zastąpił na tej posadzie Davide Nicolę. Portugalski szkoleniowiec związał się z nowym pracodawcą kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2023 roku, w którym znalazła się opcja przedłużenia umowy o kolejne 24 miesiące.

Kontynuowanie współpracy 52-latka z Konikami Morskimi zapewne będzie zależeć od tego, czy dowodzona przez niego Granata utrzyma się w Serie A. Przypomnijmy, że w Salernitanie na co dzień występuje Krzysztof Piątek, który jest wypożyczony do włoskiego klubu z Herthy Berlin. Polski napastnik zatem ponownie zagra pod wodzą portugalskiego menedżera.

Paulo Sousa pozostawał bez zatrudnienia od pół roku, kiedy to stracił pracę w brazylijskim Flamengo. Wcześniej był selekcjonerem reprezentacji Polski oraz trenował takie drużyny jak Girondins Bordeaux, Tianjin Tianhai (Chiny), Basel (Szwajcaria), Maccabi Tel Aviv (Izrael), Videoton (Węgry), Swansea City, Queens Park Rangers i Fiorentina, gdzie spędził lata 2015-2017.

Salernitana z 21 punktami na koncie zajmuje 16. miejsce w tabeli Serie A i cały czas musi drżeć o utrzymanie na najwyższym poziomie rozgrywkowym.

Komentarze