Paulo Sousa odpowiedzią na problemy Juventusu? Sensacyjne doniesienia z Włoch

Paulo Sousa
Paulo Sousa fot. PressFocus

Juventus notuje w obecnym sezonie bardzo słabe wyniki, w związku z czym coraz więcej mówi się o zwolnieniu Massimiliano Allegriego. “La Repubblica” donosi, że jednym z kandydatów na nowego trenera “Starej Damy” jest Paulo Sousa.

  • Odpowiedzialność za obecne wyniki Juventusu spada na barki Massimiliano Allegriego
  • W mediach coraz więcej mówi się o zwolnieniu włoskiego szkoleniowca
  • Wśród kandydatów na jego następcę wymienia się Thomasa Tuchela oraz… Paulo Sousę

Paulo Sousa może wrócić do wielkiej piłki

Po nieudanym poprzednim sezonie władze Juventusu miały nadzieję, że szybko wrócą do walki o najwyższe cele. Poczynili nawet w tym kierunku ciekawe ruchy na rynku transferowym, bowiem zespół z Turynu wzmocnili między innymi Angel Di Maria, Leandro Paredes oraz Gleison Bremer. Biorąc pod uwagę ogromne oczekiwania, obecne wyniki są wręcz katastrofalne.

Przed trwającym weekendem “Stara Dama” miała na swoim koncie zaledwie dwie wygrane w sześciu ligowych meczach. Jeszcze gorzej radzi sobie w Lidze Mistrzów, gdzie przegrała oba mecze w swojej grupie i znacząco utrudniła sobie kwestię awansu do fazy pucharowej. Fatalna dyspozycja drużyny sprawia, że przyszłość Massimiliano Allegriego stoi pod znakiem zapytania. Na ten moment nie podjęto żadnej wiążącej decyzji, ale kolejne wpadki mogą doprowadzić do rychłego rozstania.

Kontrakt 55-letniego trenera obowiązuje do połowy 2025 roku. Biorąc pod uwagę konieczność wypłacenia mu odszkodowania w przypadku zwolnienia, a także sytuację finansową włoskich klubów, jego następcą może być tańsza opcja. Wśród kandydatów wymienia się zwolnionego z Chelsea Thomasa Tuchela, a także… Paulo Sousę, który od połowy czerwca pozostaje na trenerskim bezrobociu. Biorąc pod uwagę, że Niemiec może okazać się zbyt drogi, kandydatura byłego selekcjonera reprezentacji Polski staje się coraz bardziej realna.

Sousa swoją trenerską renomę zbudował przede wszystkim za czasów Fiorentiny, w której pracował w latach 2015-2017. Później prowadził między innymi Bordeaux, a na początku 2021 roku został mianowany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Na tym stanowisku wytrwał niespełna rok, po czym przeniósł się do Flamengo. Brazylijski gigant zwolnił 52-latka 10 czerwca 2022 roku.

Komentarze

Comments 6 comments

Dni Allegriego są już policzone(choć nowy trener i tak nie będzie miał kim grać bo jest szpital w Juve), Sousa? To już lepiej żeby Allegri został…Sousa jest mistrzem, podpisuje kontrakt zwalniaja go, a kasa płynie…ponoć Tuchel mówi, że chce wrócić szybko do zawodu, na piłkanozna.pl można poczytać, Zidane bez pracy, Tuchel. Siwy bajeranta w Juve, to by był kabaret.😁

Dajcie się nacieszyć śmiesznym Allegrim w śmiesznym Juventusiku ze śmiesznym liderem Mylikiem. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
#Allegrimusizostac 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Po nim za 3 m-ce siwy bajerant 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Bonucci chce wracać do Milanówka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ten cały Vlahović coś mówi że Viola to zawsze Viola 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Milik się pomylił ponieważ chciał trafić do Juve Stabia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀