Były trener AS Romy łączony z Newcastle

Paulo Fonseca
Paulo Fonseca Pressfocus

Z wieści przekazanych przez Daily Mail wynika, że Paulo Fonseca wkrótce może zastąpić Steve’a Bruce’a w Newcastle. Były trener Szachtara i AS Romy znalazł się na wąskiej liście nowych właścicieli Srok.

  • Paulo Fonseca znalazł się na wąskiej liście potencjalnych trenerów Newcastle
  • 48-latek od czasu zwolnienia w AS Romie pozostaje bezrobotny

Paulo Fonseca trenerem Newcastle?

Saudyjczycy zakończyli proces wykupu Newcastle. Nowego właściciela cała operacja kosztowała 305 mln funtów. Co więcej, szefostwo przy współpracy z funduszem inwestycyjnym (PIF) może pozwolić sobie na olbrzymie wydatki w każdej sferze klubu.

Obecnie najwięcej uwagi poświęca się zmianie dotychczasowego trenera. Na liście życzeń znalazł się już Antonio Conte, Steven Gerrard, Frank Lampard czy Brendan Rogers. Dziennikarze Daily Mail doszli też jeszcze do jednego nazwiska. Jest nim Paulo Fonseca.

Były trener AS Romy od czasu zwolnienia pozostaje bezrobotny. W Rzymie pracował przez dwa sezony. W jednym z nich zakończył ligowe zmagania na piątej pozycji, natomiast później zaszedł też do półfinału Ligi Europy.

Co ciekawe, 48-latek był już o krok od podpisana umowy z Tottenhamem. Wszystko zostało anulowane na ostatniej prostej, kiedy w strukturach Spurs pojawił się Fabio Paratici. Nic dziwnego, że został włączony do wąskiego grona, z którego wkrótce zostanie wybrany nowy menadżer Newcastle.

Przeczytaj również: Roma powalczy o reprezentanta Szwajcarii już zimą

Komentarze