Juventus osłabiony przed meczem z Chelsea

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Paulo Dybala doznał kontuzji na ostatnim zgrupowaniu reprezentacji Argentyny. Dlatego też, nie znalazł się w kadrze meczowej Juve na sobotnie starcie z Lazio (2:0). Istnieje również ryzyko, zawodnik zostanie w Turynie, kiedy jego drużyna wyleci do Londynu na mecz z Chelsea.

  • Paulo Dybala nie wrócił jeszcze do pełni sił po urazie łydki
  • Argentyńczyk pracuje nad poprawą sytuacji, ale wszystko wskazuje na to, że nie zagra przeciwko Chelsea

Paulo Dybala leczy kontuzję mięśniową

Paulo Dybala leczy uraz łydki. Atakujący ucierpiał podczas eliminacyjnego spotkania Argentyny z Urugwajem (1:0). Początkowo raporty medyczne wykazywały kilka dni przerwy od treningów na pełnym obciążeniu.

Klub od razu nakazał 28-laktowki wrócić do Turynu. Z tego powodu Dybala nie wziął udziału w rywalizacji z Brazylią (0:0). Po specjalistycznych badaniach przeprowadzonych przez medyków Starej Damy nie było już tak kolorowo. Według Tuttosport niewiele brakowało, żeby zawodnik nabawił się o wiele poważniejszego urazu.

Dlatego, Massimiliano Allegri nie brał pod uwagę Argentyńczyka na mecz z Lazio (2:0). Co więcej, trener Bianocnerich również po ostatnim gwizdku nie był zbyt optymistyczny odnośnie szybkiego powrotu Dybali do piłkarskich obowiązków.

Na ten moment Paulo leczy uraz. Mam nadzieję, że szybko do nas wróci. Ważne jest, aby po powrocie czuł się dobrze – wyznał szkoleniowiec.

Juventus bez Dybali na mecz z Chelsea?

Wszystko wskazuje na to, że nikt nie będzie chciał podejmować niepotrzebnego ryzyka. Juventus wywalczył już awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, przez co Paulo Dybala obejrzy poczynania swoich kolegów z domu w Turynie.

Argentyńczyk dotychczas rozegrał 11 pojedynków, notując w nich sześć goli i cztery asysty. Z drugiej strony nadal nie rozstrzygnęła się kwestia nowej umowy dla 28-latka. Obecny kontrakt piłkarza wygasa wraz z końcem sezonu. Włoskie media nie raz informowały o planach Juventusu wobec Dybali, ale jak na razie nie zapadły żadne decyzje dotyczące tej sprawy.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. marca 2022 18:03.

Przeczytaj również: Arkadiusz Reca zagrał w Serie A pierwszy raz od września

Komentarze