AS Roma działa w sprawie Paulo Dybali

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. PressFocus

Po powrocie z mundialu Paulo Dybala imponuje dyspozycją strzelecką. Władze AS Romy chcą podpisać z nim kontrakt na nowych, dogodniejszych dla zawodnika warunkach – informuje Nicolo Schira.

  • AS Roma chce nagrodzić Paulo Dybalę za dobre występy
  • Klub jest gotowy rozmawiać o nowym kontrakcie i większych zarobkach
  • Usunięta zostałaby również klauzula wykupu, która wynosi zaledwie 20 milionów euro

AS Roma walczy o przyszłość Dybali

Przenosiny Paulo Dybali do AS Romy odbiły się szerokim echem w całej stolicy Włoch. Kibice mieli świadomość, że do ich ukochanego zespołu dołącza zawodnik, który w niedługim czasie może stać się jego absolutną gwiazdą. Argentyńczyk od samego początku pokazywał ogromne umiejętności i ambicje do bycia najlepszą wersją siebie.

W Rzymie doceniali Argentyńczyka od jego pierwszych spotkań, lecz po powrocie z mistrzostw świata wydaje się, że wskoczył na jeszcze wyższy poziom. Jego dwie bramki dały w niedzielę wygraną nad Fiorentiną, a kilka dni wcześniej jego gol przypieczętował awans do kolejnej fazy Pucharu Włoch. Władze klubu są gotowe do podjęcia rozmów w sprawie nowej umowy, która oczywiście dla samego zawodnika byłaby korzystniejsza.

AS Roma chce przedłużyć kontrakt Dybali do 2026 roku. Na jego mocy zarabiałby sześć milionów euro za sezon gry. Na tym nie koniec, bowiem najważniejszą kwestią dla rzymian jest usunięcie klauzuli wykupu, która w tym momencie wynosi zaledwie dwadzieścia milionów euro. To właśnie ona sprawia, że klub ze stolicy nie jest do końca spokojny o przyszłość reprezentanta Argentyny.

Zobacz również: Zespół Piątka bez trenera po żenującej porażce

Komentarze