Wielkie wzmocnienie Juventusu. Pogba wraca do treningów

Paul Pogba
Paul Pogba fot. PressFocus

Kibice Juventusu mają powody do radości. We wtorek udział w treningu zespołu wziął Paul Pogba, który będzie do dyspozycji Massimiliano Allegriego w drugiej części sezonu.

  • Paul Pogba wrócił do zdrowia po kilku miesiącach
  • Francuz pojawił się we wtorek na treningu zespołu
  • Po letnim transferze pomocnik nie zagrał jeszcze w żadnym spotkaniu

Pogba pomoże Juventusowi

Latem Paul Pogba zaliczył hitowy i sentymentalny powrót do Juventusu. Jego umowa z Manchesterem United dobiegła końca, a żadna ze stron nie przejawiała szczególnej chęci do kontynuowania współpracy. Francuz ponownie pojawił się więc w Turynie, gdzie we wcześniejszych latach na dobre rozpoczął seniorską karierę. Temu ruchowi towarzyszyły ogromne oczekiwania ze strony kibiców i samego zawodnika, który chciał udowodnić, że po przeciętnej grze na Old Trafford znów może być jednym z najlepszych na świecie.

Jego problemy zaczęły się natomiast jeszcze w trakcie przedsezonowego tournee. Przy okazji meczu z meksykańską Guadalajarą Pogba doznał kontuzji łąkotki bocznej w kolanie. Za wszelką cenę chciał on wziąć udział w zeszłorocznych mistrzostwach świata w Katarze, dlatego nie godził się na operację. Wydłużająca się rehabilitacja ostatecznie zmusiła go do przejścia zabiegu.

Problemy zdrowotne w dalszym ciągu go nie omijały, co ostatecznie wykluczyło jego szanse na wyjazd do Kataru. Od ponad trzech miesięcy Pogba nie pojawiał się na boiskach, lecz wszystko wskazuje na to, że niebawem będzie mógł ponownie reprezentować barwy Juventusu.

We wtorek francuski pomocnik pojawił się na treningu całego zespołu. Powrót do treningów oznacza, że 29-latek powinien być wkrótce brany pod uwagę przy ustalaniu kadry meczowej.

Zobacz również: Liverpool kusi pomocnika Atalanty. Jasna deklaracja zawodnika

Komentarze