Patowa sytuacja Milanu. Transfery zawisły w próżni

Renato Sanches
Renato Sanches PressFocus

AC Milan pracuje nad wzmocnieniami, aby w przyszłym sezonie być bardziej konkurencyjnym w europejskich pucharach, a także utrzymać dobrą formę w Serie A. Jednak jak się okazuje sytuacja rossoneirch nie jest prosta, a transfery Renato Sanchesa i Charlesa De Ketelaere utknęły w martwym punkcie.

  • AC Milan wciąż nie potrafi sfinalizować dwóch transferów
  • Calciomercato.com zwraca uwagę, że czas działa na niekorzyść rossonerich
  • Dziennikarze porównują Milan z Interem i Juventusem, którzy dokonali sporych wzmocnień

Co dalej z transferami Milanu?

Po fiasku negocjacji w sprawie transferu Svena Botmana z Lille, podobna sytuacja może spotkać Milan w przypadku Renato Sanchesa. Gdy wydawało się, że Portugalczyk jest już dogadany z mediolańczykami, do gry włączyło się Paris Saint-Germain, które mocno namieszało. Gracz zmienił zdanie i chce przenieść się do Paryża, z kolei giganci z Ligue 1 nie potrafią dogadać się Lille w sprawie odstępnego.

Prezes Lille powiedział w zeszłym tygodniu, że Renato Sanches trafi do Milanu lub PSG. Jednak od tego momentu zupełnie nic się nie zmieniło w temacie transferu Portugalczyka.

Przeciągają się także rozmowy w sprawie transferu Charlesa De Ketelaere. Rossoneri, choć w pełni skupili się na tym ruchu, wciąż nie mogą osiągnąć pełnego porozumienia z Club Brugge mimo, iż młody zawodnik jest zdecydowany na przenosiny do stolicy Lombardii.

Dziennikarze Calciomercato.com zwracają uwagę, że już niedługo rusza nowy sezon, a Milan wciąż nie ma skompletowanej kadry, podczas gdy Juventus czy Inter dokonali znaczących wzmocnień. Ich zdaniem Rossoneri powinni przyspieszyć rozmowy w sprawie transferów, ponieważ w tym momencie czas działa na ich niekorzyść. W przypadku, gdyby Renato Sanches trafił do PSG, a De Ketelaere zasilił jeden z klubów Premier League, które też mocno interesują się młodym graczem, Rossoneri będą mieli spory problem.

Zobacz również: Lazio w drodze po kolejne wzmocnienie

Komentarze

Comments 3 comments