PSG poważnie zainteresowane liderem ofensywy Lazio

Mattia Zaccagni
Mattia Zaccagni Pressfocus

Paris-Saint Germain intensywnie pracuje pod koniec zimowego okna transferowego nad sprowadzeniem kogoś, kto wzmocniłby ich formację ataku. Według dziennikarzy Media Foot, na radarze mistrza Francji znalazł się napastnik Lazio Rzym – Mattia Zaccagni.

  • PSG poszukuje wzmocnień formacji ataku
  • Mistrz Francji zainteresował się Mattią Zaccagnim z Lazio
  • Orły mogą nie zechcieć pozbywać się napastnika

PSG przeprowadzi transfer napastnika Lazio w trybie last minute?

Zimą ekipę Paris-Saint Germain opuścił Pablo Sarabia. Na jego miejsce nie sprowadzono wciąż żadnego zawodnika, a Messi, Neymar i Mbappe nie będą w stanie grać w każdym meczu. Christophe Galtier poprosił zarząd o wzmocnienia w formacji ataku, choć pod koniec zimowego okienka transferowego jest o to trudno. 

PSG starało się o pozyskanie Rayana Cherkiego, jednak Olympique Lyon nie zgodził się na sprzedaż Francuza. W tej sytuacji paryżanie szukają alternatyw. Według dziennikarzy Foot Mercato za takową postrzegają napastnika Lazio Rzym – Mattię Zaccagniego. 

27-latek latem 2021 roku zamienił Hellas Veronę na Lazio. Pierwszy sezon w nowej drużynie był dla niego trudny, jednak w kampanii 2022/23 Włoch trafia regularnie do siatki rywali i zajmuje szóste miejsce na liście najlepszych strzelców Serie A. PSG postrzega go za zawodnika, który mógłby wzmocnić rywalizację w formacji ataku drużyny.

Zaccagni ma kontrakt ważny jeszcze do końca czerwca 2025 roku, dlatego Paris-Saint Germain musiałoby wyłożyć konkretne pieniądze, żeby przekonać Orły do sprzedaży swojego napastnika. Jego aktualna wartość rynkowa wynosi 22 miliony euro. 

Komentarze