Włoski hit w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

AC Milan - SSC Napoli
AC Milan - SSC Napoli PressFocus

Poznaliśmy już pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów. Na tym etapie rozgrywek dojdzie do włoskiego hitu, w którym Napoli zmierzy się z Milanem. Natomiast Inter Mediolan zmierzy się z Benfiką Lizbona.

  • Rozlosowano pary ćwierćfinałów Ligi Mistrzów
  • Ustalono również drabinkę półfinałów
  • Włoskie kluby mogą mówić o sporym szczęściu

Udane losowanie Ligi Mistrzów dla klubów Serie A

To było udane losowanie dla włoskich klubów w szwajcarskim Nyonie, a przynajmniej jeden zespół z Italii zobaczymy w półfinale. W 1/4 finału dojdzie do starcia Napoli z Milanem, z kolei Inter Mediolan zmierzy się z Benfiką Lizbona.

Włoskie drużyny mogą mówić o sporym szczęściu, ponieważ uniknęły rywalizacji z Realem Madryt, Chelsea, Manchesterem City czy Bayernem Monachium.

Przypomnijmy tylko, że piątkowe losowanie było losowaniem tzw. otwartym. Oznacza to, że nie było żadnych ograniczeń, a co za tym idzie kluby z tej samej federacji, a także kluby, który rywalizowały ze sobą na etapie fazy grupowej mogły na siebie trafić..

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe odbędą się 11 i 12 kwietnia, natomiast rewanże 18 i 19 kwietnia. Półfinały zaplanowano na 9 i 10 maja oraz 16 i 17 maja. Wielki finał zostanie rozegrany 10 czerwca.

Pary ćwierćfinałowe Ligi Mistrzów

Real Madryt – Chelsea

Inter Mediolan – Benfica Lizbona

Manchester City – Bayern Monachium

Milan – Napoli

Pary półfinałowe Ligi Mistrzów

Milan/Napoli – Inter/Benfica

Real/Chelsea – City/Bayern

Zobacz również: W oczekiwaniu na derby Włoch. Co dalej z Polakami?

Komentarze

Na temat “Włoski hit w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!