Parolo: Nowy dekret rządu dyskryminuje piłkarzy

Serie A
Serie A

Zawodnik Lazio Marco Parolo oskarżył włoski rząd o dyskryminację zawodników, po tym jak sporty indywidualne będą mogły rozpocząć treningi znacznie wcześniej.

Czytaj dalej…

Premier włoskiego rządu Giuseppe Conte potwierdził, że 4 maja zniesiona zostanie część obostrzeń. Tego dnia treningi będą mogli wznowić reprezentanci sportów indywidualnego, podczas gdy między innymi piłkarze będą musieli poczekać co najmniej do 18 maja.

– Lazio ma do dyspozycji 5-6 boisk do treningu i możemy trenować nie będą blisko siebie. Protokoły, które są obecnie analizowane dotyczą całego zespołu, ale nawet indywidulny trening na własnych obiektach musi być dozwolony. Nowy dekret nas karze. Może ktoś nie chce, by sezon został wznowiony – powiedział Parolo.

– Ludzie mogą chodzić po parku, a ja nie mogę biegać do Formello? Wszyscy zawodowi sportowcy muszą być traktowani w ten sam sposób. Jestem pierwsza osobą, która kibicuje włoskim sportowcom w międzynarodowych zawodach. Zgadzam się, że muszą wznowić treningi, ale piłkarze też – dodał.

Komentarze