Parma będzie miała nowego trenera. Zapadły decyzje

Fabio Liverani
Fabio Liverani PressFocus

Fabio Liverani nie jest już trenerem Parmy. Władze klubu podjęły decyzję o rozstaniu ze szkoleniowcem po przegranym 0:3 środowym meczu z Atalantą Bergamo.

O możliwym rozstaniu z trenerem włoskie media informowały już w środowe popołudnie. W czwartek klub w oficjalnym komunikacie potwierdził zwolnienie trenera. Powodem takiej decyzji są oczywiście bardzo słabe wyniki drużyny. W środę Parma doznała czwartej z rzędu ligowej porażki. Drużyna ma na swoim koncie również siedem kolejnych meczów w Serie A bez wygranej. Efektem słabej postawy jest znalezienie się Parmy w strefie spadkowej.

“Parma Calcio 1913 informuje, że Fabio Liverani został zwolniony z funkcji trenera pierwszej drużyny” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie klubu. Zwolnienie szkoleniowca na swoim twitterowym koncie skomentował również prezydent klubu Kyle Krause. “Chcę wyrazić moją wdzięczność dla Fabio za jego ciężką pracę i przywództwo. Ten sezony jest trudny, ale Parma to wojownicy. Idziemy dalej” – napisał.

44-letni Liverani trenerem Parmy był od sierpnia 2020 roku. Według włoskich mediów, głównym kandydatem do jego zastąpienia jest… Roberto D’Aversa. To właśnie 45-letniego trenera latem na tym stanowisku zastąpił Liverani. Urodzony w Stuttgarcie szkoleniowiec prowadził Parmę od grudnia 2016 roku.

Oficjalnego komunikatu w sprawie zatrudnienia nowego trenera można spodziewać się w ciągu kilku najbliższych godzin. Kolejne ligowe spotkanie Parmę czeka już w najbliższy weekend. 10 stycznia (niedziela) Parma zmierzy się na Estadio Ennio Tardini z Lazio. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze