Parma wypożyczy napastnika z Bayernu

Joshua Zirkzee
Joshua Zirkzee fot. PressFocus

Joshua Zirkzee wygląda na to, że lada moment zasili szeregi Parmy Calcio. 19-latek do ekipy z Serie A ma trafić na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za 15 milionów euro.

Joshua Zirkzee jest w trakcie dopinania swojej przeprowadzki z Niemiec do Włoch. Zawodnik nie znalazł się w kadrze meczowej Bawarczyków na bój z Hoffenheim. Taki stan rzeczy pozwala przypuszczać, że zmiana klubu z udziałem piłkarza jest już przesądzona. Sam zawodnik zabrał głos w tej kwestii.

– Trochę to trwało, ale cieszę się, że już wszystko jest jasne. Myślę, że będę miał okazję rozwijać się w Parmie. Moim celem jest to, aby pomóc w drużynie – przekonywał Zirkzee w rozmowie z Bildem.

Młodzieżowy reprezentant Holandii ma w poniedziałek przejść testy medyczne przed przeprowadzką do Parmy. Godne uwagi jest to, że zimowe okno transferowe jest otwarte do 1 lutego do godziny 20:00. Dlatego czasu na sfinalizowanie transakcji coraz mniej.

W trakcie trwającego sezonu Zirkzee wystąpił łącznie w trzech meczach Bundesligi, spędzając na boisku zaledwie 91 minut. Zawodnik ma kontrakt z Bayernem ważny do końca czerwca 2023 roku. Na dziewięć milionów wyceniono natomiast wartość zawodnika.

Głównym celem Parmy na trwającą kampanię jest utrzymanie w lidze. Gialloblu plasują się aktualnie na przedostatnim miejscu w klasyfikacji Serie A, legitymując się bilansem 13 punktów na koncie. Do bezpiecznej strefy parmeńczycy tracą dwa oczka.

Dzisiaj o 18:00 zawodnicy Gialloblu zmierzą się z SSC Napoli w s potkaniu 20. kolejki Serie A. W następnej kolejce Parma w derbach Emilia-Romania zagra z kolei z Bologną.

Komentarze