Parma wciąż bez zwycięstwa! Zadecydował gol w końcówce

Piłkarze Parmy
Piłkarze Parmy Pressfocus

Sassuolo zremisowało z Parmą 1:1 (0:1) w meczu 18. kolejki Serie A. Goście prowadzili praktycznie cały mecz i już powoli mogli się cieszyć z przełamania serii ośmiu meczów bez zwycięstwa. Jednak w ostatniej akcji meczu gospodarze zdołali wyrównać, wykorzystując rzut karny.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, choć na samym jej początku nieco lepiej spisywali się zawodnicy Sassuolo. W 11. minucie bliskim zdobycia bramki był Giorgos Kyriakopoulos, ale jego strzał trafił w poprzeczkę. Parę chwil później piłkę między słupki wpakował Caputo. Sędzia po analizie VAR anulował jednak gola, gdyż dopatrzył się spalonego.

W 37. minucie to goście wyprowadzili swoją pierwszą groźną akcję. Okazała się ona zabójcza w skutkach dla Sassuolo, gdyż po niej to Parma wyszła na prowadzenie. Z piłką na skrzydle znalazł się wtedy Pezzella. Włoch zauważył dobrze ustawionego Kuckę, do którego posłał dośrodkowanie. Słowak uderzeniem głową w kierunku dalszego słupka pokonał bramkarza.

W drugiej połowie do ataku rzucili się gospodarze, jednocześnie dominując tę odsłonę spotkania. Mimo licznie kreowanych sytuacji, jedynie niewielka część z nich zagrażała bramkarzowi Parmy. Przez bardzo długi czas Sepe utrzymywał czyste konto i wydawało się, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem gości.

W 93. minucie Maxime Busi nie wytrzymał presji i popełnił błąd, faulując przeciwnika. Arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł Filip Djuricic, który uderzeniem w prawy dolny róg bramki ustalił wynik meczu na 1:1.

Już dzisiaj o 20:45 rozpocznie się najciekawsze spotkanie 18. kolejki Serie A. Inter Mediolan zmierzy się z Juventusem.