Wykup Paredesa stanie się obowiązkowy? Juventus musi spełnić dwa warunki

Leandro Paredes
Leandro Paredes fot. PressFocus

Leandro Paredes przeniósł się tego lata do Juventusu na zasadach rocznego wypożyczenia z opcją późniejszego wykupu. Stanie się on obligatoryjny, jeśli włoski gigant spełni dwa warunki. Jeden z nich dotyczy wyników w Lidze Mistrzów.

  • Po długich negocjacjach Juventus pozyskał Leandro Paredesa z PSG na zasadach wypożyczenia
  • W umowie zapisana została klauzula wykupu, która wynosi 22,6 milionów euro
  • Stanie się ona obowiązkowa, jeśli “Stara Dama” spełni dwa warunki

Paredes może wylądować w Turynie na stałe

Juventus niemal całe lato szukał wzmocnienia środka pola. Było to związane z kontuzją Paula Pogby, która eliminuje go z gry na minimum jeszcze kilka tygodni. Głównym celem włodarzy był Leandro Paredes, a negocjacje w sprawie jego transferu znacząco się przedłużały. Finalnie Argentyńczyk opuścił szeregi Paris Saint-Germain i przeniósł się do Turynu na zasadach rocznego wypożyczenia.

W umowie między klubami zawarta została również opcja późniejszego wykupu, wynoszącego dokładnie 22,6 mlilionów euro. Ta kwota może jeszcze zostać zwiększona o kolejne trzy miliony na skutek bonusów. Okazuje się, że opcja wykupu może zamienić się w obowiązek. Aby tak się stało, spełnione muszą zostać dwa warunki.

Jeden z nich zakłada rozegrany przez Paredesa procent spotkań. Nie powinno to stanowić większego problemu, gdyż w nowych barwach pomocnik wystąpił już w dwóch meczach i jest raczej przewidywany do wyjściowej jedenastki. Drugi warunek mówi natomiast, że Juventus musi w obecnej edycji Ligi Mistrzów dotrzeć do fazy ćwierćfinałowej. Jeśli obie kwestie zostaną spełnione, “Stara Dama” będzie musiała wykupić Argentyńczyka, a ten przeprowadzi się do Turynu na stałe.

W przypadku wcześniejszego odpadnięcia włoskiego giganta z Ligi Mistrzów, będzie on mógł zrezygnować z wykupu. Wówczas mistrzowie Francji otrzymają jedynie pieniądze za roczne wypożyczenie.

Zobacz również: Pioli z jasnym przekazem po meczu: można było zagrać lepiej

Komentarze

Na temat “Wykup Paredesa stanie się obowiązkowy? Juventus musi spełnić dwa warunki