Paratici z deklaracją ws. przyszłości Sarriego

Fabio Paratici
Fabio Paratici fot. Grzegorz Wajda

Dyrektor sportowy Juventusu, Fabio Paratici, twierdzi, że wynik rywalizacji z Olympique Lyon w Lidze Mistrzów nie zdecyduje o przyszłości Maurizio Sarriego. To odpowiedź na doniesienia mediów, które informowały, że szkoleniowiec może zostać zwolniony, jeżeli Starej Damie nie uda się awansować do ćwierćfinału.

Czytaj dalej…

– Jeden mecz nie może zmienić oceny całego sezonu. Zdobycie Scudetto jest zawsze niezwykłe, choć często zapominamy, że zdobycie go dziewięć lat z rzędu jest czymś trudnym do wyobrażenia. Na pewno nie myśleliśmy o tym z prezydentem, kiedy przyjechałem tutaj 10 lat temu. Gdyby ludzie powiedzieli nam wtedy, że tak się stanie, pomyślelibyśmy, że są szaleni – powiedział Paratici.

– Zacznijmy więc doceniać wyniki, które osiągnęliśmy w tym sezonie, a które, jak powiedział pan prezydent (Andrea Agnelli – przyp. red.), zostały osiągnięte ciężką pracą. Było to także zdecydowanie trudniejsze niż do tej pory, ze względu na wiele zmian i pandemię – kontynuował dyrektor sportowy.

– Skoro o tym mowa, chciałbym również podziękować Lega Serie A za to, że pozwoliła nam wszystkim dokończyć ten sezon w najlepszy możliwy sposób i ponownie doświadczyć odrobiny normalności – dodał Paratici.

Teraz Liga Mistrzów

Juventus mistrzostwo Włoch w sezonie 2019/20 zapewnił sobie na dwie kolejki przed zakończeniem rywalizacji. Ostatecznie sezon zakończył z minimalną, bo jednopunktową przewagą nad drugim w tabeli Interem Mediolan.

Teraz piłkarze Starej Damy mogą skupić się na rywalizacji w Lidze Mistrzów. Już w najbliższy piątek zmierzą się u siebie, w rewanżowym meczu 1/8 finału, z Olympique Lyon. Podopieczni Maurizio Sarriego stoją przed trudnym zadaniem, bowiem będą musieli odrabiać straty z pierwszego spotkania, które zakończyło się wygraną 1:0 francuskiego zespołu.

Komentarze