Paratici śledził występy Demirela i Pogby w Konya

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Według doniesień włoskich środków masowego przekazu wczoraj na meczu Turcji z Francją obecny był dyrektor sportowy Juventusu FC w osobie Fabio Paraticiego. Celem wizyty przedstawiciela Starej Damy było omówienie tematu gry Meriha Demirela w szeregach mistrzów Włoch. Paratici miał także plan, aby spotkać się z Paulem Pogbą.

Czytaj dalej…

Informacje na temat obecności osoby z Juve na meczu z udziałem ekipy znad Bosforu i Trójkolorowych podał dziennik La Stampa. Przypomnijmy, że Turcja wygrała to starcie 2:0.

Władze turyńskiego klubu praktycznie uzgodniły warunki transferu Turka Demirela. 21-latek ma trafić do Juve za 15 mln euro, chociaż US Sassuolo zapewniło sobie także dodatkowe bonusy.

Zamiarem Juventusu było wykupienie Demirela i natychmiastowe jego wypożyczenie do teamu z regionu Emilia-Romania. Niewykluczone jednak, że bardzo dobry występ piłkarza przeciwko mistrzom świata, sprawił, że Juventus będzie chciał skorzystać z umiejętności zawodnika już w najbliższym sezonie.

Jeśli wierzyć informacjom włoskich mediów to celem wizyty Paraticiego na spotkaniu rozgrywanym w Konya było też przekonanie Francuza Pogby do powrotu do Starej Damy. Warto jednak zaznaczyć, że zawodnik znajduje się także na celowniku Paris Saint-Germain i Realu Madryt.

Komentarze