Paratici: Conte i Allegri to najlepsi trenerzy

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu fot. Grzegorz Wajda

Juventus FC od kilku lat jest absolutnym dominatorem w Serie A. Tymczasem ciekawego wywiadu udzielił ostatnio dyrektor generalny Starej Damy w osobie Fabio Paraticiego, który przekonywał, że Juve miało w ostatnich latach dwóch najlepszych trenerów na świecie, mając na myśli Antonio Conte i Massimiliano Allegriego.

Czytaj dalej…

– W ciągu ostatnich ośmiu lat mieliśmy dwóch najlepszych trenerów na świecie, czyli Conte i Allegriego – powiedział sternik Juventusu na Międzynarodowej Konferencji Sportowej w Dubaju.

– To dwaj różni trenerzy. Conte potrafi dostosować się do składu, który posiada, będąc świetnym strategiem – kontynuował Paratici.

W tamtym czasie potrzebowaliśmy trenera, który miał w sobie mentalność Juve. Wraz z nim i prezydentem Andreą Agnellim wierzyliśmy, że to dobra droga do tego, aby klub się odrodził – dodał.

– Z kolei Allegri trafił do nas w momencie, gdy rozwinęliśmy się jako klubu, pracując wcześniej w AC Milanie. Wprowadził do Juve swoją mentalność. Nie jest może tak wybitnym strategiem, ale jest otwarty na różne style gry, co sprawdza się w Juventusie dzisiaj – zaznaczył.

Komentarze