Toskańczycy przedłużyli umowę ze szkoleniowcem

Paolo Zanetti
Paolo Zanetti IMAGO / Gruppo LiveMedia

Paolo Zanetti w nadchodzącym sezonie również będzie zasiadał za sterami Empoli. Włoski szkoleniowiec przedłużył umowę z toskańskim zespołem. Nowa umowa będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony.

  • Paolo Zanetti zostaje na stanowisku trenera Empoli
  • Klub związał się z trenerem dwuletnią umową
  • 40-latek pierwszy rok w Toskanii zakończył na 14. lokacie w Serie A

Oficjalnie: Paolo Zanetti zostaje w Empoli

Empoli za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformowało, że Paolo Zanetti przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa włoskiego szkoleniowca będzie obowiązywała przez dwa najbliższe sezony. Władze toskańskiej drużyny są zadowolone ze współpracy z 40-latkiem, mimo niekoniecznie dobrego jego debiutanckiego sezonu.

Klub ze Stadio Carlo Castellani minioną kampanię zakończył na 14. lokacie. Zespół miał wielkie ambicje, ale przez większą część sezonu prezentował się nijako. Dopiero w końcówce rozgrywek, a dokładnie w maju, drużyna nabrała rozpędu, kiedy do ich oczu zaczęło spoglądać widmo spadku do Serie B.

Paolo Zanetti to dopiero 40-letni szkoleniowiec, który jest na początku swojej kariery. Wcześniej jako pierwszy szkoleniowiec prowadził zespoły Sudtirolu, Ascoli, a także Venezii. To właśnie z tym ostatnim klubem zadebiutował na poziomie włoskiej ekstraklasy.

Sprawdź także: Lazio nadal wiąże przyszłość ze swoim gwiazdorem

Komentarze