Puchar Włoch jednak zostanie dokończony?

Puchar Włoch
Puchar Włoch

Według doniesień La Repubblica na temat ewentualnego wznowienia sezonu piłkarskiego we Włoszech możliwe jest, że rozegrane zostaną mecze rewanżowe w ramach Coppa Italia. Juventus FC ma się zmierzyć z AC Milanem, z kolei SSC Napoli z Interem Mediolan.

Czytaj dalej…

Włoska Federacja Piłkarska opracowała wczoraj specjalne rozporządzenie, które ma celu stopniowe rozpoczynanie czynności sportowych, z między innymi normalnymi treningami, co miałoby doprowadzić do wznowienia sezonu piłkarskiego.

Pierwotnie zakładano, aby mecze Serie A były rozgrywane co trzy dni, aby jak najszybciej zakończyć rywalizację ligową. Tymczasem prasa w Italii sugeruje, że są omawiane również inne warianty, które spotykają się z akceptacją ze strony klubów.

Jeśli pierwszymi spotkaniami po zawieszeniu rozgrywek miałyby być mecze Pucharu Włoch, to siłą rzeczy reszta klubów miałaby odrobinę więcej czasu na przygotowanie się do ligowych zmagań. Przypomnijmy, że w pierwszym starciu z udziałem Rossonerich i Starej Damy miał miejsce rezultat 1:1. Z kolei Azzurri pokonali podopiecznych Antonio Conte 1:0.

Jeśli mecze półfinałowe Coppa Italia zostałyby rozegrane, to spotkanie finałowe odbyłoby się najpewniej na Stadio Olimpico latem. Dodajmy, że temat dokończenia rywalizacji w krajowym pucharze jest następstwem tego, że spotkania Coppa Italia transmitowane są na antenie Rai. Tym samym mecze byłyby emitowane na “otwartej antenie”, a nie jak to jest w przypadku spotkań Serie A na kodowanym Sky Sport Italia, czy poprzez PPV na DAZN.

Komentarze