Serie A
Serie A

Mancini: Wszyscy tęsknimy za graniem na boisku

W środowy wieczór Gianluca Mancini rozmawiał ze Sky Sport Italia, przekonując, że jest dumny z rzymian. Przypomnijmy, że zawodnik jest wypożyczony do AS Romy z Atalanty BC. 23-latek jednocześnie zachęca mieszkańców Bergamo do tego, aby się nie poddawali w walce z koronawirusem i nie opuszczali jeszcze swoich domów.

Czytaj dalej…

– Jak spędzam czas w tracie kwarantanny? Standardowo jem śniadanie i pomagam mojej żonie w pracach domowych, ponieważ nigdy wcześniej nie było ku temu okazji – mówił Mancini.

– Następnie jem lunch, zanim rozpocznę program pracy przesłany nam przez klub. Pewnego dnia mieliśmy rozmowę wideo w zespole, było nas 30 osób – kontynuował Włoch.

– Zostaliśmy poinformowani o tym, co musieliśmy robić w domu. Wysłali nam nowe programy z planem odżywiania, ponieważ nie trenujemy w terenie, musimy przestrzegać zaleceń – zaznaczył zawodnik.

– Ważne jest, aby utrzymywać naszą kondycję fizyczną w najlepszy możliwy sposób. Wszyscy tęsknimy za graniem na boisku, ale żeby na nie wrócić, to musimy postępować zgodnie z wytycznymi udzielonymi przez rząd – dodał Mancini.

Giallorossi byli ostatnio zaabsorbowani pomaganiem w czasie kryzysu, od zbierania darowizn po rozdawanie masek i rękawiczek do rąk.

– Jestem bardzo dumny z mojego klubu. Roma rozpoczęła kampanię darowizn dla szpitala Spallanzani. Celem jest osiągnięcie 500 tysięcy euro – mówił piłkarz urodzony w Pontedera.

– My zawodnicy i sztab szkoleniowy, wzięliśmy udział w tej inicjatywie, ponieważ wywarła na nas pozytywne wrażenie, więc chcieliśmy się w to zaangażować – powiedział Mancini.

23-latek jeszcze latem minionego roku był zawodnikiem Atalanty. Tymczasem dzisiaj Bergamo to jedno z tych miejsc we Włoszech, które najbardziej ucierpiało z powodu pandemii koronawirusa.

– Bergamo przeżywa niezwykle trudną sytuację. Przykro mi z powodu ludzi z tego regionu, trzymając za nich kciuki, aby się nie poddawali – mówił Mancini.

– To wspaniała grupa ludzi i na pewno wiedzą, jak się zachowywać w tym trudnym położeniu – uzupełnił trzykrotny reprezentant Włoch.

Komentarze