Historyczny debiut Pafundiego w kadrze Włoch

Włoscy gracze w meczu z Albanią
Włoscy gracze w meczu z Albanią PressFocus

W środę reprezentacja Włoch grała towarzyskie spotkanie z Albanią. W jego końcówce szansę na debiut otrzymał 16-letni Simone Pafundi. To najmłodszy debiutant w zespole Squadra Azzurra od ponad 110 lat.

  • Simone Pafundi wyjątkowo spodobał się Roberto Manciniemu
  • Selekcjoner dał zadebiutować 16-latkowi w środowym sparingu z Albanią
  • To najmłodszy debiutant w reprezentacji Włoch od 1911 roku

Pafundi najmłodszym debiutantem w kadrze Włoch od ponad 110 lat!

Reprezentacja Włoch powinna teraz przygotowywać się do Mistrzostw Świata w Katarze. Sam Roberto Mancini wielokrotnie powtarza, że według niego Squadra Azzurra zasłużyła na grę w tym turnieju. Szokujące odpadnięcie w eliminacjach oznacza jednak, że Włosi w środę grali jedynie mecz towarzyski, który nie miał większego przełożenia na spotkania oficjalne.

Takie okoliczności sprawiają, że łatwiej dać szansę młodym zawodnikom. Roberto Mancini mocno jednak zaskoczył samym powołaniem Simone Pafundiego. 16-latka uznaje się za jeden z największych talentów włoskiej piłki nożnej. Błyszczał zwłaszcza w reprezentacji do lat 17, gdzie strzelił cztery bramki w pięciu meczach. Mimo tego danie szansy graczowi, który ma na koncie zaledwie jedno spotkanie w Serie A – i to w ubiegłym sezonie – to sprawa niemal bezprecedensowa we Włoszech.

Pafundi nie tylko chłonął atmosferę wokół kadry, ale i doznał w środę wyjątkowego zaszczytu. W 90. minucie, przy stanie 3:1, wszedł na boisko w Albanii w miejsce Marco Verrattiego. Powszechnie wiadomo, że dla Włochów istotne jest doświadczenie. Dobitnie pokazuje to rekord, który pobił Pafundi. Został bowiem najmłodszym debiutantem w zespole Squadra Azzurra od ponad 110 lat. Gracz Udinese miał 16 lat i 247 dni. W historii tylko dwóch młodszych zawodników zadebiutowało w reprezentacji Italii: Pietro Antonio Gavinelli w 1911 roku, a także Renzo De Vecchi w roku 1910.

Widać, że Pafundi ma wielkie zaufanie od selekcjonera. Zobaczymy, czy jego kariera potoczy się tak dobrze, jak zapowiadają eksperci, którzy porównują jego styl gry do tego Lionela Messiego.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze